Сольський провів розмову з угорським колегою – сторони обговорили транзит української агропродукції

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн зустріч з міністром сільського господарства Угорщини Іштваном Надем. Сторони обговорили ситуацію з експортом української аграрної продукції в Угорщину, повідомляє пресслужба відомства.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Сольський акцентував необхідність продовження переговорів для досягнення домовленостей з приводу експорту української сільськогосподарської продукції та неприйнятність односторонніх рішень.
Своєю чергою, міністр сільського господарства Угорщини запевнив, що транзит для української агропродукції зберігатиметься і надалі.
Сторони домовились провести консультації та найближчим часом зустрітися повторно.
15 квітня Польща заборонила імпорт зерна та інших харчових продуктів з України, “щоб захистити польський сільськогосподарський ринок від дестабілізації”. Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь оголосив у неділю, що Будапешт вживе аналогічних заходів, тимчасово заборонивши імпорт зерна, насіння олійних культур та іншої сільськогосподарської продукції з України.
Читайте також: Польща, Болгарія та Румунія отримають компенсації від ЄС через імпорт українського зерна
Нагадаємо, Міністерство сільського господарства Словаччини відповідним розпорядження заборонило обробку імпортованого з України зерна, а також продаж на ринку країни продукції з українських зернових.
Раніше польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.
Зауважимо, фермери в Польщі, які виступають проти імпорту українського зерна в країну, хотіли зірвати запланований візит Володимира Зеленського, якщо влада не виконає їхні вимоги.
5 квітня міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик подав у відставку на тлі зростаючого обурення серед фермерів через вплив імпорту українського зерна на ціни. Він заявив, що вирішив залишити посаду через рішення Єврокомісії продовжити безмитне ввезення українського зерна до червня 2024 року. За введення мит виступили польські фермери.
Згодом Володимир Зеленський заявив, що під час переговорів із польським керівництвом у середу вдалось знайти розв’язання проблеми експорту українського зерна до Європейського Союзу, на що нарікали польські фермери.
У лютому у Польщі на кордоні з Україною відбулася акція протесту місцевих фермерів з організації “Ошукане село”. Польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію. Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.
Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що до українського зерна в Угорщині будуть застосовуватися ті самі вимоги до контролю якості, що і до зерна, вирощеного в Євросоюзі. За словами міністра, такий крок спрямований на допомогу угорським фермерам, які можуть постраждати від збільшення імпорту дешевшого українського зерна.
Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.
Нині Румунія і Польща ведуть переговори з Єврокомісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.
Анна Лиса