Новини / Аналітика     30 серпня 2023 18:17

Скорочення пропозиції лохини на українському ринку призводить подорожчання ягоди

Уже сьогодні лохина в Україні обходиться покупцям у середньому на 30% дорожче, ніж в аналогічний торішній період

На цьому тижні в Україні помітно зросли ціни на лохину з місцевих господарств, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. За словами самих виробників, зростання цін у цьому сегменті зумовлене міжсезонним скороченням пропозиції цієї ягоди на ринку. Попит же залишається досить високим, що і стимулює подальше подорожчання лохини на українському ринку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У результаті цінових коригувань сьогодні лохина пропонується до продажу по 110-150грн/кг ($3,01-4,10/кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Експерти ринку зазначають, що пропозиція лохини з українських господарств стрімко скорочується, що зумовлено сезонним фактором. Більшість виробників на сьогодні вже завершили продажі лохини ранніх і середніх сортів, яка становить основну пропозицію на ринку.

Уже сьогодні лохина в Україні обходиться покупцям у середньому на 30% дорожче, ніж в аналогічний торішній період. Водночас гравці ринку впевнені, що ціни на цю ягоду будуть і далі зростати.

Нагадаємо, надзвичайно низьких цін на лохину, які очікували ягідники України цього сезону, вдалося уникнути.

21 червня ТОВ “Блу Беррі”, котре має ягідні насадження на Закарпатті, офіційно розпочало сезон збору лохини.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Підприємство “Органічний сад”, яке під брендом Stynava organic garden вирощує органічну лохину, до вже існуючих 12 га цьогоріч додає 3 га нових насаджень, основа яких була підготовлена ще два роки тому, але через повномасштабну війну довелось відкласти посадку, розповів засновник господарства Богдан Боднар.

Раніше лохина викликала справжній фурор серед ягідників України. Нині ж цікавість до ягоди помітно знизилася, і на те є низка причин, розповів президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.

Міністерство аграрної політики і продовольства ухвалило довгоочікуване рішення щодо упорядкування назви таксону однієї з основних ягідних культур — Vaccinium corymbosum L., сорти якої реєструвалися в Україні під трьома різними назвами: “чорниця”, “лохина високоросла” та “лохина щиткова”.

Вже кілька років поспіль лохина стабільно займає одну з лідерських позицій серед ягідних культур щодо площ нових насаджень. Цей рік не став винятком.

У 2022 році компанія Family Garden на Київщині зібрала близько 500 т лохини, 80% з якої відправили на експорт. Основні ринки — країни ЄС (Данія, Нідерланди, Німеччина, Іспанія). Про це розповів генеральний директор компанії Family Garden Іван Гречківський.

Нині лохина — найпопулярніша серед фермерів ягідна культура. Однак виробники змінюють пріоритети діяльності через те, що внутрішній ринок уже досить насичений.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також