Новини    30 травня 2023 20:44

Селекціонери вивели повністю фіолетову капусту броколі

Сорт дуже продуктивний, і його посадка в кількох зонах вирощування дає змогу отримувати продукт цілий рік

Іспанська компанія Sakata Seed Ibérica представила Тіріан, перший на ринку пророщений сорт брокколі, суцвіття та стебла якого повністю фіолетові. Одначе, новий сорт особливий не тільки за своїм кольором, а й особливостями вирощування, оскільки рослина надзвичайно сильна і росте досить прямо вгору, передає Freshplaza.

Однаковість рослини полегшує збір урожаю. Також Тіріан дуже продуктивний, і його посадка в кількох зонах вирощування дає змогу отримувати продукт цілий рік, — розповів Антоніо Ібарра, керівник відділу розвитку капусти Sakata Seed Ibérica.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Цей сорт броколі має 75-денний виробничий цикл для літніх урожаїв і до 105-денного виробничого циклу для зимових урожаїв.

Як і фіолетова броколі, тиріан багатий на антоціани, біомолекули з високою антиоксидантною дією, які надають їй фіолетовий колір і містяться в природі в капусті. Антоціани мають протиракові властивості та пов’язані з користю для зору та серцево-судинної системи.

Ібарра зазначає, що його солодкий смак, м’яка текстура та низький вміст клітковини надають Тіріану велику універсальність на кухні. Крім того, її вражаючий колір і форма, результат ринкових тенденцій, роблять цю брокколі справжньою привабливістю на ринку; навіть діти захочуть спробувати цей овоч, що допоможе збільшити споживання капусти, щоб суспільство харчувалося здоровіше.

Нагадаємо, Ізраїльські дослідники вивели новий сорт томатів, стійкіший до посухи. Передбачається, що він може допомогти фермерам впоратися з негативним впливом зміни клімату. Поглиблений генетичний аналіз, проведений під керівництвом вчених з Єврейського університету Єрусалима, виявив взаємодію між двома областями геному томату, яка призводить до підвищення врожайності та стійкості до посушливих умов.

Ізраїльські вчені планують проростити зелень із насіння на Місяці. Цей проєкт розробив Інститут дослідження пустелі імені Якоба Блауштейна при Університеті імені Бен-Гуріона у Беер-Шеві.

NASA відправило на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у межах реалізації проєкту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

У 2022 році вчені Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану запатентували новий сорт часнику під назвою “Жануб”, що в перекладі означає “Південь”, який має коротший термін дозрівання порівняно з іншими сортами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...