Ринок землі

Нардепи пропонують відстрочити другий етап земельної реформи в Україні

Група народних депутатів зареєструвала проєкт закону, яким юридичним особам дозволять купувати землі сільгосппризначення через 2 роки з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою, проєкт закону (№9341) спрямований на те, щоб не допустити погіршення становища власників земель сільгосппризначення, а також зловживань під час здійснення операцій із землею, для чого потрібно внести відповідні зміни до Земельного кодексу України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Цим законопроєктом пропонується продовжити обмеження щодо максимальної загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України в 100 га та заборони купівлі-продажу або відчуження в інший спосіб на користь юридичних осіб земельних ділянок сільськогосподарського призначення на період протягом 2 років з дня припинення або скасування воєнного стану на території України.

Нагадаємо, з моменту функціонування ринку землі середня вартість 1 га зросла на 20%. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик.

1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення.  Від старту ринку землі в Україні станом на 10 жовтня 2022 р. продано 45 477 ділянок загальною площею 155 718 га.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9086 з метою запровадження механізму вилучення державних сільгоспземель для облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.

Середня ціна 1 га землі в Україні за січень становила 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею в 268,3 тис. га.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Кабінет Міністрів ухвалив Постанову № 474 “Про публічний моніторинг земельних відносин”, якою передбачається створення системи моніторингу земельних відносин, яка буде складовою частиною Державного земельного кадастру, власником якої буде держава.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку