Новини / Ринок землі     17 вересня 2019 13:40

Ринок землі в Україні вже діє – Микола Сольський

Починаючи з 2000 року, в Україні вже продано в тіні майже 100 тис. га земельних паїв, тож фактично ринок землі в країні сьогодні існує. Питання полягає в тому, чи зробить влада цей ринок зрозумілим і прозорим, чи залишить таким, як є.

Ризики та можливості від запровадження ринку землі, права іноземців на придбання українських угідь, а також доступ до кредитів для малих та середніх фермерів при купівлі ділянок – такі основні питання піднімали учасники круглого столу «Земельне віче – як ринок бачить цивілізований вільний ринок землі в Україні: ризики/можливості, присутність іноземців та доступ до кредитів», що пройшов 17 вересня.

Його організатором виступив активіст земельної реформи, депутат парламенту 8-го скликання Олексій Мушак. Участь у заході взяли представники влади, громадських організацій та ЗМІ.

Читайте: Інвентаризація та приватизація: порядок та етапи формування ринку землі

Ринок землі в Україні сьогодні вже існує – на цьому наголосив голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський. За його словами, в країні вже продано в тіні майже 100 тис. га земельних паїв, починаючи з 2000 року. Тож для сьогоднішньої влади при реалізації земельної реформи питання полягає в тому, «чи ми робимо цей ринок зрозумілим і прозорим, чи лишаємо таким, як він існує».

«Вибудувані правила слід перевести на іншу колію – зробити зрозумілими і прозорими», – відзначив Микола Сольський.

Голова парламентського аграрного комітету ще раз нагадав, що в Україні буде максимально переорієнтовано програми державної підтримки сільгоспвиробників – саме для того, щоб після відкриття ринку  малі та середні фермери могли придбати земельні ділянки.

Зі свого боку заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький наголосив, що для спрощення доступу фермерів до кредитів на купівлю землі в Україні будуть задіяні «всі можливі ресурси».

Landlord раніше повідомляв про те, що Кабінет міністрів України відмовився від дотацій великим аграрним підприємствам на користь компенсацій відсотків за кредитами для малих фермерів, аби забезпечити їм можливість купівлі земельних ділянок.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також