Середня ціна за український гектар складає 40 тисяч гривень. Наразі найбільше землі придбали у Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях. Про це повідомив Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства.
«40 тисяч за гектар — це наша стартова лінія. Ми з вами перейшли на новий етап ставлення до землі. Земля — це захищена, вільна власність, вартість якої зростає», — додав Лещенко.
Читайте: Якою буде судова практика земельних спорів
Загалом в Україні уклали 2901 земельну угоду.
«Тобто, лише 1 із 2 000 власників землі розпорядилися нею: продав чи подарував», — зазначив міністр.
Моніторинг земель засвідчив відсутність ажіотажу на ринку земель сільськогосподарського призначення, а також відсутність істотної зміни динаміки ринку в порівнянні із періодом до 1 липня 2021 року. Це зазначив Анатолій Мірошниченко, перший заступник голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
«Станом на 1 липня понад сто юридичних осіб та понад тисячу фізичних осіб володіли більш як ста гектарами земель сільськогосподарського призначення, багато з них – більш як тисячею гектарів. З 1 липня 2021 року така концентрація земель сільськогосподарського призначення стає неможливою», — акцентував Мірошниченко.
За його прогнозом, істотних зрушень на ринку земель найближчим часом не очікується.
Як раніше розповідав Landlord, 1 липня в Україні офіційно стартував вільний обіг землі сільськогосподарського призначення. До 2024 року купувати ділянки можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!