Новини    14 березня 2023 17:03

Росіяни свідомо мінують поля, щоб знищити сільське господарство України – NYT

Нині мінами та іншими вибуховими речовинами в Україні забруднена територія розміром з Велику Британію

Росіяни ціленаправлено та свідомо мінують поля України, розраховуючи якомога сильніше нашкодити українській сільгоспгалузі. Про це в коментарі The New York Times розповіли фермери Херсонської області.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Згідно з наявними оцінками, нині мінами та іншими вибуховими речовинами в Україні забруднена територія розміром з Велику Британію.

Херсонська область — одна з найбільш постраждалих від ворожого мінування. Тут російські війська замінували все, що могли, зокрема й поля фермерів. Крім цілеспрямовано встановлених мін в полях розкидані численні боєприпаси. Відзначається, що темпи розмінування занадто повільні на тлі масштабів мінування.

Експерти кажуть, що ще зарано робити оцінки щодо часу, який може знадобитися для розмінування Херсонської області. Великі частини звільненої території залишаються в зоні дії російських гармат і щодня обстрілюються, в тому числі касетними боєприпасами, які можуть поширювати нерозірвані бомби на велику територію. Удар касетними боєприпасами може вразити площу 20 гектарів.

Багато українських фермерів вважають, що російські війська націлилися на їхні поля та обладнання, щоб заморити українців голодом і зруйнувати одну з найважливіших рушійних сил економіки їхньої країни, – зазначає видання.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

Нагадаємо, Миколаївська область визначена пріоритетним регіоном із розмінування за результатами консультацій із військовими.

Міністерство аграрної політики та продовольства України планує, що до середини травня розчистять щонайменше 30-40% замінованих сільськогосподарських земель Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.

Миколаївська компанія “Нібулон” розвиватиме новий нетиповий для себе напрям діяльності – стане оператором з розмінування територій.

На деокупованій частині Херсонщини близько 60 тис. га території залишаються замінованими.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...