Новини / Політика     03 червня 2023 09:01

Росія висунула нові умови для розблокування зернового коридору


Росія знову шантажує світ і на цей раз вимагає відновить експорт російського аміаку через Одесу. Інакше РФ не пропускатиме судна до українського порту “Південний” в рамках “зернового коридору”.

Про це на брифінгу повідомив представник генсека ООН Стефан Дюжаррік, передає Інтерфакс-Україна.

“Російська Федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) про своє рішення обмежити реєстрацію суден у порт “Південний”, доки аміак не експортується”, – сказав речник генсека ООН.

За його словами, через дії російської сторони з 24 травня кількість реєстрацій суден в рамках “зернового коридору” зменшилася із трьох до двох на день.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Представник ООН уточнив, що у травні з українських портів вийшло 33 судна – вдвічі менше, порівняно з квітнем, і лише три з них вийшли з порту “Південний”, найбільшого з трьох українських портів, які входять до “Чорноморської зернової ініціативи”.

Загалом експорт українського продовольства “зерновим коридором” у травні склав 1,3 млн тонн, що менше половини квітневого показника.

За словами Дюжарріка, секретаріат ООН надав практичні пропозиції для всіх сторін “ініціативи” на стратегічному та оперативному рівні.

Нагадаємо, збитки, які зазнала Україна через простої кораблів у чергах зернового коридору, склали понад $1 млрд.

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

30 травня в російському МЗС заявили, що Чорноморська зернова ініціатива припинить своє існування, якщо не будуть враховані всі вимоги рф.

Країни G7 міркують над майже повною забороною експорту до росії. У рф такий крок викликав незадоволення, тож заступник голови ради безпеки рф Дмитро Медведєв заявив, що спекулюватиме продовженням “зернової угоди”.

ООН хоче провести переговори щодо розширення зернової угоди, щоб включити до неї більше українських портів та інших вантажів.

Від 1 червня виконання зернової угоди знову повністю заблоковане російською стороною.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також