Новини / Політика / Трейдинг     02 червня 2023 10:04

ООН хоче провести переговори про включення до зернової угоди нових портів та вантажів — Reuters


ООН хоче провести переговори щодо розширення зернової угоди, щоб включити до неї більше українських портів та інших вантажів.

Про це повідомило джерело, яке говорило з Reuters на умовах анонімності.

ООН запропонувала Києву, москві та Анкарі розпочати підготовчу роботу для транзиту російського аміаку через Україну. На початку підготовчої роботи і планується провести переговори щодо розширення зернової угоди.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Україна і Туреччина погодилися на нову пропозицію, але росія поки не відповіла.

“Як ви пам’ятаєте, генеральний секретар висунув сторонам деякі ідеї щодо покращення роботи Спільного координаційного центру, а також роботи над питанням експорту аміаку, який є частиною угоди, яка була підписана. Переговори та контакти тривають. Але це все, що я можу зараз сказати”, — сказав речник ООН Стефан Дюжаррік на брифінгу.

Нагадаємо, збитки, які зазнала Україна через простої кораблів у чергах зернового коридору, склали понад $1 млрд.

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

30 травня в російському МЗС заявили, що Чорноморська зернова ініціатива припинить своє існування, якщо не будуть враховані всі вимоги рф.

Країни G7 міркують над майже повною забороною експорту до росії. У рф такий крок викликав незадоволення, тож заступник голови ради безпеки рф Дмитро Медведєв заявив, що спекулюватиме продовженням “зернової угоди”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також