Новини    17 квітня 2018 13:57

Різке потепління змушує аграріїв корегувати структуру посівних площ


Синоптики прогнозують по літньому спекотний травень, у ДСНС оголосили надзвичайний рівень пожежної небезпеки в західних областях, а також Житомирській, Вінницькій і частині Київської. Тобто неминучі швидкі втрати вологи з ґрунту — що не сприятиме ні проростанню насіння, ні належному розвитку рослин. Про це повідомляє видання «Голос України».

«На полях Вінниччини понад десять тонн вологи випаровується з одного гектара протягом доби. Щоб встигнути кинути у зволожений ґрунт насіння, одночасно висівають майже всі культури — ранні зернові, горох і навіть соняшник та кукурудзу. Максимально використовують широкорядні сівалки. Незважаючи на це, доведеться «на ходу» коректувати структуру посівних площ», – йдеться у повідомленні.

Разом з цим, тривали холоди посунули графік посівних робіт. Згідно прогнозів Департаменту агропромислового розвитку екології та природних ресурсів, очевидно, що завершити сівбу в оптимальні терміни не вдасться.

«На два тижні запізнилися з посівом цукристих. — Як можна було сіяти, коли на початку квітня на деяких полях ще лежав сніг. Там, де він зійшов, ще ґрунт не дозрів. І це у південній частині області. Раніше ми одними з перших виводили в поле посівні агрегати. Тепер природа піднесла нам такий незвичний сюрприз. — каже начальник управління агропромислового розвитку Ямпільського району Роман Ільницький.

За словами генерального директора Української аграрної конфедерації Павла Коваля, торік у середині квітня сівбу ранніх зернових завершували по всій країні, нині — лише у десяти областях.

Згідно інформації, цукрові буряки займають 28% від прогнозу, хоча минулого року на цей час було 86%. Разом з тим, у шести областях почали висівати кукурудзу на зерно. Горох кинули в ґрунт майже на 63% запланованих площ.

На Сумщині теж схожа ситуація, весняно-посівна кампанія лишень стартувала. Порівняно з минулим роком це сталось на місяць пізніше: у 2017-му сівбу ярих зернових розпочали ще 13 березня. Зсув графіка змушує прискорювати роботи.

Тим часом аграрії відзначають добрий стан озимого ріпаку — 95 — 97%. Це чи не вперше за останні чотири-шість років. І пшениця, яка є основною хлібною культурою, перезимувала добре. Тож є надія на щедрий урожай.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...