Новини    30 червня 2023 17:07

Реформа молочної галузі сприятиме розвитку без втручання держави, — Михайло Соколов

Мінагрополітики підтримало законопроєкти №№ 9163 та 9162, якими запропоновано надати право представникам молочного сектору, якщо більшість з них об’єднатися в міжгалузеву організацію, запроваджувати обов’язковий збір з реалізації молочної продукції на спільні заходи, спрямовані на інновації та просування молочної продукції.

Реформування молочної галузі, запропоноване Міністерством аграрної політики та продовольства України, спрямоване на створення нових механізмів, які б дозволили сектору розвиватися самостійно, повідомив радник міністра агрополітики Михайло Соколов під час виступу на Milky Forum-2023, що відбувся в Києві.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Молочний сектор, що перебуває в перманентній кризі, потребує надійного рушія розвитку. Тому необхідно створити механізм, який не залежатиме від політичних змін та дозволить галузі сформувати та реалізувати стратегію успіху.

Мінагрополітики підтримало законопроєкти №№ 9163 та 9162, якими запропоновано надати право представникам молочного сектору, якщо більшість з них об’єднатися в міжгалузеву організацію, запроваджувати обов’язковий збір з реалізації молочної продукції на спільні заходи, спрямовані на інновації та просування молочної продукції.

Мінагрополітики підтримало ідею об’єднання виробників та переробників для спільного розв’язання галузевих проблем  з мінімальним державним втручанням. Хто краще, ніж самі представники галузі, розуміють, які заходи треба профінансувати, щоб галузь отримала від цього максимальний зиск?!, – зазначив Соколов.

Читайте також: У Китаї генетикам вдалось клонувати корову – дає 18 тонн молока на рік

Він також зауважив, що розробка документів базувалася на багаторічному та успішному досвіді інших країн, зокрема США. Законопроєкти №№ 9163 та 9162 запозичені з американської моделі, яка має назву commodity checkoff program і працює з 60-х років минулого століття.

Довідка. Згідно з законопроєктами № 9163 “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законів України щодо запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції” та №9162 “Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції”, більшість учасників ринку у разі об’єднання в міжгалузеву організацію мають право прийняти рішення про запровадження обов’язкового збору в розмірі 0,5% від вартості реалізації молочної продукції з переробних підприємств та з імпорту. Ці кошти перераховуватимуть до міжгалузевої організації. Коштом цих грошей представники галузі зможуть самостійно займатися просуванням молочної продукції, розвитком інновацій, боротьбою з фальсифікаціями, встановленням та розробкою нових стандартів.

Законопроєкти перебувають на розгляді Верховної Ради України.

Нагадаємо, попри те, що українська молочна промисловість завжди була експортоорієнтованою, під впливом зниження пропозиції молока та інших чинників в останні роки обсяги експорту стабільно знижувалися.

Руйнування ланцюжків реалізації молока-сировини, а також готової продукції, цілих молочнотоварних ферм та молокопереробних заводів спричинило падіння закупівельних цін на молоко відразу на 4,6 євро/100 кг.

Раніше уряд надав молокопереробним підприємствам пріоритет під час визначення груп з першочерговим забезпеченням електропостачання.

У другій половині жовтня закупівельні ціни на молоко від промислових господарств продовжили висхідну тенденцію. Підтримку вартості створювали попит зі сторони переробників, зокрема сироробів, та сезонне скорочення виробництва молока. Надалі також очікується зростання цін на молоко.

Через знеструмлення виробників та переробників молочних продуктів внаслідок обстрілів та планові відключення задля економії електроенергії, порушено основні виробничі процеси молокопереробних підприємств. Це може призвести до скорочення виробничих потужностей та дефіциту товарів.

Також виробники просять скасувати заборону на приймання молока від населення під час війни. Якщо заборонити заводам приймати молоко від населення зараз, це створить величезний дефіцит сировини і помітне її здорожчання. В результаті ми побачимо ще дорожчі молокопродукти на полицях.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...