Новини    14 грудня 2022 11:04

Молокопереробні підприємства отримали пріоритет у постачанні електрики


Уряд надав молокопереробним підприємствам пріоритет під час визначення груп з першочерговим забезпеченням електропостачання.

Про це говориться у повідомленні Спілки молочних підприємств України у Facebook.

“Молокопереробні підприємства віднесено до бізнесу, який виготовляє критично важливі товари та продукти, і включено до третьої за пріоритетом групи після груп критичної інфраструктури та об’єктів, які працюють на оборону держави. Це свідчить про визнання важливості молочної переробки для продовольчої безпеки”, — зазначили у СМПУ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Спілка також звернулась із проханням до уряду пришвидшити розв’язання питання забезпечення молокопереробних підприємств генераторами на умовах, які забезпечать доступність цього необхідного обладнання для підприємств молочної галузі та допоможуть підтримати їхню безперебійну роботу.

Нагадаємо, в другій половині жовтня закупівельні ціни на молоко від промислових господарств продовжили висхідну тенденцію. Підтримку вартості створювали попит зі сторони переробників, зокрема сироробів, та сезонне скорочення виробництва молока. Надалі також очікується зростання цін на молоко.

Через знеструмлення виробників та переробників молочних продуктів внаслідок обстрілів та планові відключення задля економії електроенергії, порушено основні виробничі процеси молокопереробних підприємств. Це може призвести до скорочення виробничих потужностей та дефіциту товарів.

Також виробники просять скасувати заборону на приймання молока від населення під час війни. Якщо заборонити заводам приймати молоко від населення зараз, це створить величезний дефіцит сировини і помітне її здорожчання. В результаті ми побачимо ще дорожчі молокопродукти на полицях.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...