Новини    29 жовтня 2022 15:15

Виробники просять скасувати заборону на приймання молока від населення під час війни


Введення в дію ухвалених у мирний час законів про заборону використання переробними підприємствами молока, зібраного у населення, зараз ставлять під загрозу роботу молочної галузі країни.

Про це йдеться у повідомленні Спілки молочних підприємств України.

“Необхідно внести зміни в терміни, вказані в наказі Мінагрополітики №118, відклавши введення в дію заборону приймання молока від населення. Якщо заборонити заводам приймати молоко від населення зараз, це створить величезний дефіцит сировини і помітне її здорожчання. В результаті ми побачимо ще дорожчі молокопродукти на полицях. Це неприпустимо”, — говориться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter .

Уточнюється, що обсяг молока, виробленого в господарствах населення, зараз складає більш ніж 50% загального виробництва.

“Спілка молочних підприємств України закликає не розглядати виробництво цього молока як бізнес і відповідно оцінювати його ефективність та перспективу. Підтримка селян, що утримують корів, — це шлях до реформування селянських господарств у сімейні молочні ферми завдяки державній політиці й підтримці”, — йдеться у зверненні.

Нагадаємо, через знеструмлення виробників та переробників молочних продуктів внаслідок обстрілів та планові відключення задля економії електроенергії, порушено основні виробничі процеси молокопереробних підприємств. Це може призвести до скорочення виробничих потужностей та дефіциту товарів.

Український молочний сектор у 2022 році попри зміну логістичних шляхів, роботу підприємств в небезпечних умовах демонструє зростання експорту.  Продаж українських молочних продуктів за 9 місяців склав 72,43 тис. т у натуральному показнику та 186,2 млн доларів у вартісному показнику, що на 11% та 41% більше ніж у 2021 році, відповідно.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...