Новини / Овочівництво     23 серпня 2022 18:34

Попри зниження цін, білокачанна капуста в Україні коштує втричі дорожче, ніж рік тому

Пропозиція капусти на ринку залишається надмірною, через що фермери не виключають подальшого здешевлення в даному сегменті

Невисокий попит та проблеми з якістю змушують українських фермерів активно переглядати ціни на білокачанну капусту у бік зниження, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Нині виробники вже готові відвантажувати білокачанну капусту по 10-17 грн/кг, що в середньому на 35% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня.

Основною причиною понижувального цінового тренду виробники вважають той факт, що покупці все частіше залишаються незадоволеними якістю білокачанної капусти, яка суттєво погіршилася через несприятливі погодні умови. Термін реалізації такої продукції дуже обмежений, тому оптові компанії та роздрібні мережі ведуть закупівлі виключно дрібним оптом для поточних продажів. В результаті пропозиція капусти на ринку залишається надмірною, через що фермери не виключають подальшого здешевлення в даному сегменті.

Читайте такожВ Уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану

Та попри здешевлення в даному сегменті, сьогодні відпускні ціни на білокачанну капусту залишаються рекордно високими. Так, на цей момент вартість цієї продукції вже в середньому у 2,8 раза вища, ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, на початку серпня на ринку білокачанної капусти відновилося зростання відпускних цін.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Аграрії Дніпропетровщини зібрали майже 270 тис. тонн урожаю картоплю та овочів відкритого ґрунту (огірки, помідори, моркву, буряк та цибулю).

Раніше в Мінагрополітики відповіли, чи буде в Україні дефіцит садовини та овочів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також