Новини / Елеватори     01 березня 2023 15:14

Програма USAID АГРО надає 185 мільйонів гривень на розвиток елеваторних потужностей


До 21 березня 2023 Програма USAID АГРО продовжує приймати заявки другого етапу на отримання 10 субгрантів по 18,5 мільйонів гривень для малих та середніх підприємств під розширення елеваторних потужностей для збереження зернових та нарощування експортного потенціалу України.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

У 2022 році український агросектор був змушений переорієнтувати логістику експорту продукції через західні кордони замість відвантажень морським шляхом. Зернова ініціатива, започаткована в липні 2022 року, позитивно вплинула на експорт зерна морем, однак є невизначеність щодо її продовження та стабільного функціонування. Аграрії потребують збільшення елеваторних потужностей безпосередньо близько біля шляхів експорту зерна в ЄС. Доступ до потужностей довгострокового зберігання зерна, а також покращення якості супутніх послуг з доробки, сушіння і лабораторного аналізу підтримає стійкість зернового сектору України та збереже постачання необхідного продовольства на глобальні ринки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Програма субгранту спрямована на розширення доступу ММСП до послуг з доробки, сушіння та зберігання зерна на елеваторах з метою збільшення обсягів та часу зберігання зернових та технічних культур, посилення стійкості бізнесу та покращення продовольчої безпеки в Україні.

Передбачається, що кошти субгранту будуть спрямовані на:

  • закупівлю обладнання по доробці, сушінню та зберіганню зерна;
  • закупівлю лабораторного обладнання для визначення якісних показників зерна.

Додаткова інформація:

Діяльність в рамках кожного субгранту повинна сприяти та забезпечити досягнення наступних очікуваних результатів:

  • Не менш ніж 100 ММСП отримали підтримку у вигляді послуг з доробки, сушки та зберігання зерна.
  • Збільшено надання послуг ММСП зі зберігання зерна на 20 тисяч тон та/або надано послуг ММСП по сушінню зерна на 50 тис.тонн.
  • Не менше 50% від загального об’єму послуг з доробки, сушіння та/або зберігання зерна надано бенефіціарам – ММСП, які обробляють менш як 5000 га землі.

Наявність розробленої проєктної документації із розділом (ОВНС), спрямування проєкту на впровадження енергоефективних технологій, розміщення потужностей в безпосередній близькості до кордону з країнами Європейського Союзу, особливо розташування елеваторних потужностей біля колій європейського типу, буде додатковими перевагами.

Заявки на одержання субгранту, які показують найбільш суттєвий вплив на підтримку економічної сталості ММСП аграрного сектору, забезпечення економічних можливостей та основ продовольчої безпеки в Україні отримають більш високу оцінку в процесі відбору для надання субгранту.

Термін дії субгрантів в рамках субгрантової угоди не перевищуватиме 2 роки.

Приблизна дата початку діяльності в рамках субгранту – 21 березня 2023 року.

Як подати заявку, технічне завдання та строки подання – дивіться за посиланням.

Довідково: Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це 7-річний проєкт (2019-2026), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується компанією “Кімонікс Інтернешнл”. Метою Проєкту АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад в Україні, які потребують найбільшої підтримки шляхом покращення управління в аграрному секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП), які успішно інтегруються в конкурентоспроможні українські та міжнародні ринки.

Нагадаємо, Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також