Новини    29 грудня 2022 17:27

Продовольча програма ООН закупить 75 тис. тонн агропродукції у межах Grain from Ukraine

Закуплене зерно спрямують до Ефіопії та Ємену

Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) проводить тендер на закупівлю 75 тис. тонн агропродукції у рамках реалізації гуманітарної програми Grain from Ukraine. Про це заявив регіональний директор WFP Метью Голлінгворт, передає пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Шляхи втілення гуманітарної програми Grain from Ukraine та подальші перспективи співпраці обговорювалися під час робочої зустрічі міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського з делегацією WFP у вівторок, 27 грудня. Сторони предметно обговорили стан реалізації ініціативи. За результатами зустрічі сторони домовилися напрацювати спільні рішення і найближчим часом обговорити подальші практичні кроки для їх реалізації.

Закуплене зерно спрямують до Ефіопії та Ємену.

Своєю чергою, Сольський нагадав, що наразі в межах Grain from Ukraine з українських портів вийшло три судна з 80 тис. тонн пшениці, які направлені до Ефіопії та Сомалі.

Grain from Ukraine – продовольча програма, ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Вона покликана запобігти голоду в найбідніших країнах Африки та Азії, а також підтримати вітчизняних аграріїв. Суть гуманітарної ініціативи полягає у закупівлі країнами-учасниками проекту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що цього найбільше потребують.

Програма реалізується в партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Program) та за координації Керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака.

Мета продовольчої програми – врятувати від голоду щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни 2023 року.

Наразі, до реалізації продовольчої ініціативи долучилися понад 30 країн і міжнародних організацій. На її реалізацію залучено понад 180 млн доларів США.

Нагадаємо, АТ “Укрзалізниця”, за оперативними даними, у листопаді навантажила 2 млн 518 тис. т зернових вантажів, що на 619 тис. т менше, ніж за попередній місяць. Частка зернових у загальному навантаженні скоротилася до 25,8%.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Натомість у червні та липні “Агропросперіс” закупив 20 зерновозів TAD AGRO 55-3.

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Завдяки ініціативі Grain from Ukraine малі й середні сільгоспвиробники отримають більше грошей за свою продукцію.

15 листопада президент України Володимир Зеленський виступив на G20 з новою програмою продовольчої безпеки GrainfromUkraine. Глава держави підкреслив, що українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4-5 років. Тому для запобігання голоду в багатьох країнах Африки та Азії критично важливо не допустити зниження обсягів експорту України та надати можливість стабілізувати ситуацію. Для цього Україна запропонувала світу  гуманітарну програму #GrainfromUkraine.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...