Новини / Логістика     03 грудня 2022 09:04

“Укрзалізниця” у листопаді зменшила навантаження зернових до 2,5 млн тонн


АТ “Укрзалізниця”, за оперативними даними, у листопаді навантажила 2 млн 518 тис. т зернових вантажів, що на 619 тис. т менше, ніж за попередній місяць. Частка зернових у загальному навантаженні скоротилася до 25,8%.

Про це пише Rail.insider.

Це відбулося через удари по енергетичній інфраструктурі та проблеми із зерновим коридором. І досі є проблеми з пропуском суден у Босфорі, через те, що країна-агресор всіляко ускладнює перевезення шляхом затягування перевірок”, – сказав  заступник директора департаменту комерційної роботи АТ УЗ Валерій Ткачов.

Середньодобове навантаження зернових у листопаді становило 83 тис. т, тоді як у жовтні цей показник становив 101 тис. т. Проте, в останній тиждень місяця спостерігається суттєвий приріст навантаження до понад 100 тис. т на добу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

На експорт у листопаді відправлено 2 млн 49 тис. т зерна. Це на 1 млн 10 тис. т менше, ніж у жовтні. Це сталося шляхом скорочення вдвічі перевезень в бік морських портів – з 2 млн 205 тис. т у жовтні до 1 млн 26 тис. т у листопаді.

Проте, якщо в напрямку морських портів перевезення за підсумками місяця зменшилися, то в транспортуванні через західні прикордонні переходи, навпаки, встановлений рекорд – 1 млн 23 тис. т.

Читайте також: Французька компанія Ermewa передасть Україні 200 вагонів-зерновозів

Нагадаємо, після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” ціна зросла майже у 10 разів.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Натомість у червні та липні “Агропросперіс” закупив 20 зерновозів TAD AGRO 55-3.

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також