Новини    01 грудня 2022 10:10

Grain from Ukraine дозволить збільшити прибутки українських аграріїв


Завдяки ініціативі Grain from Ukraine малі й середні сільгоспвиробники отримають більше грошей за свою продукцію.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Нардеп зокрема пояснив, що в українській ініціативі Grain from Ukraine є дві важливі складові: по-перше, будуть укладені прямі контракти з малими та середніми сільгоспвиробниками, а по-друге – у межах цієї ініціативи вдалося об’єднати десятки держав світу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

 “Завдяки прямим контрактам малі й середні сільгоспвиробники отримають більше грошей за свою продукцію. Тобто фермери задоволені, що зможуть напряму реалізовувати зерно і кошти підуть у наше село. Крім того, Президент цією ініціативою зміг об’єднати десятки світових лідерів, адже питання постачання продовольства зараз є болючою проблемою. Ще з початку пандемії COVID-19 багато країн обмежили поставки своєї продукції. Враховуючи засухи останніх років, виник дефіцит, який у світі зростає щороку на 3-5%. Замінити його немає чим узагалі”, – написав народний депутат.

Нагадаємо, 15 листопада президент України Володимир Зеленський виступив на G20 з новою програмою продовольчої безпеки GrainfromUkraine. Глава держави підкреслив, що українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4-5 років. Тому для запобігання голоду в багатьох країнах Африки та Азії критично важливо не допустити зниження обсягів експорту України та надати можливість стабілізувати ситуацію. Для цього Україна запропонувала світу  гуманітарну програму #GrainfromUkraine.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

У ході міжнародного саміту з продовольчої безпеки для ініціативи Grain from Ukraine (“Зерно з України”), до якої вже приєдналися 22 країни, було зібрано близько 150 млн доларів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...