Новини    16 серпня 2018 11:09

Попит садівників значно перевищить пропозицію цьогорічної держпідтримки


З боку садівників зафіксована надзвичайна активність в отриманні держпідтримки. В Асоціації «Укрсадпром», вважають що пік такої активності припаде на осінь, коли відбувається закладка насаджень. За даними асоціації, попит садівників значно перевищить пропозицію існуючої підтримки.

Нагадаємо, в цьому році Кабінет Міністрів України передбачає державну підтримку садівництва та ягідництва у вигляді компенсації 80% вартості посадкового матеріалу

В «Укрсадпромі» вже направили до Мінагрополітики та Кабінету Міністрів України звернення щодо включення у пріоритетний список держпідтримки статті, пов’язані зі зберіганням та передпродажною підготовкою вирощеної продукції, а також до кінця поточного року збільшити обсяги фінансування програми для задоволення попиту садівників-фермерів та забезпечення розвитку українського садівництва з урахуванням його технологічних особливостей.

«Враховуючи високий попит з боку садівників на участь у програмі підтримки та успішну її реалізацію у поточному році, а також необхідність залучення в галузь сучасних технологій і забезпечення її сталого розвитку, Асоціація «УКРСАДПРОМ» пропонує також значно збільшити обсяг фінансування програми на 2019 рік для забезпечення швидкого впровадження потужностей зберігання та передпродажної підготовки українських фруктів та ягід», – кажуть в асоціації.

Державна підтримка садівників, у 2017 році склала 75 млн. грн, а з 2018 року збільшилася до 300 млн. грн. У 2018 році 56 фермерів, які обробляють від 10 до 200 га плодово-ягідних насаджень, що звернулись до Міністерства з заявами про компенсацію нових насаджень отримали позитивне рішення і вже 10 серпня першим заступником міністра аграрної політики України Максимом Мартинюком було підписано наказ №380, за яким наразі перераховуються розподілені кошти державної підтримки на загальну суму більше 72 млн. грн.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, Галузь садівництва отримає близько 300 млн грн. Зі слів Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, мета інвестування – нарощення площ садів на понад 3 тис. га, залучення нових технологій зберігання та переробки плодів, а також створення близько 30 тис. нових робочих місць.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...