Новини    17 січня 2018 08:15

Гройсман: Будь ласка, будуйте нові ферми. Уряд узгодив підтримку аграріїв


Механізм підтримки агровиробників остаточно узгодив Кабінет Міністрів України. Про це повідомляє прес-служба уряду. Гроші, здебільшого, підуть на підтримку тваринницької галузі.

На думку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, це суттєво наростить кількість молочно-тваринних комплексів, фермерських господарства, а також поголів’я великої рогатої худоби та обсяги виробництва молока.

Під час спеціальної наради з питань розвитку агросектору глава уряду, заявив, що пріоритет державної підтримки надається середньому агровиронбику – як в сегменті тваринництва так і в рослинництві. Але через зниження виробництва яловичини та молока в минулому році до історичних мінімумів вимагає швидкої реакції та вже в березні потрібно робити практичні кроки в цьому напрямку.

«Тож до кінця січня ми напрацьовуємо продукт, у лютому – виходимо з програмами, в березні – починаємо роботу, – сказав Володимир Гройсман. – Ми підкріпимо внутрішній ринок (продукцією тваринництва), підтримаємо експорт і вирівняємо ситуацію».

Відомо що в цьому році державна підтримка галузі тваринництва становитиме 4 млрд гривень. Згідно заяви урядовців, кошти направлятимуть передусім на підтримку будівництва нових ферм та комплексів – або на здешевлення кредитів на будівництво, або на компенсацію частини власних коштів виробників, витрачених на будівництво.

«Максимальний кредитний ресурс – 10 млн євро на один товарний комплекс під 3% річних на 5 років. Максимальний розмір компенсації – 25% від обсягу витрат. В разі необхідності, за результатами першого півріччя роботи програм, їх механізми можуть бути відкориговані. Разом з тим, за прогнозом, до кінця року ріст поголів’я худоби буде не менше 11%, а надоїв молока – не менше 5%», – йдеться у повідомленні уряду.

За словами прем’єр-міністра, головним показником позитивних змін стане стабілізація цін на м’ясо.

«За тиждень маємо представити остаточні фінансові рішення. Мене цікавить нарощення поголів’я, збільшення надоїв молока, вирівняння балансу м’яса на внутрішньому ринку і, як наслідок, помірна ціна на весь асортимент. Я заохочую до будівництва – будь ласка, будуйте нові ферми», – підкреслив Володимир Гройсман.

Галузь садівництва отримає за тиждень програму розвитку. Бюджетні асигнування на цей сегмент становлять близько 300 млн грн, мета інвестування – нарощення площ садів на понад 3 тис. га, залучення нових технологій зберігання та переробки плодів, а також створення близько 30 тис. нових робочих місць.

А ось змін в компенсації витрат на сільгосптехніку не варто чекати, окрім збільшення фінансування до 1 млрд гривень. Глава уряду вважає, що в минулому році такий алгоритм відшкодування в минулому році показав свою ефективність.

«Ми даємо можливість аграрію-покупцю самому обирати техніку, яку він хоче побачити на полі, але компенсуємо лише ту техніку, яка має серйозний відсоток виробничої локалізації саме в Україні», – акцентував увагу Володимир Гройсман.

На програму розвитку фермерства з бюджету виділять  1 млрд грн. Ці кошти підуть на здешевлення кредитів  – аж до 1% кредитної ставки на допомогу із закупки техніки, селекції насіння, надання дорадчих послуг. Єдина вимога від держави – повна й чесна реєстрація худоби та землі з боку фермерів.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...