Новини / Ринок землі     22 травня 2018 13:44

Подолати «шахматку»: В першому читанні ухвалений законопроект про використання масивів земель с/г призначення


Нові правила використання масиву земель сільськогосподарського призначення прописані в ухваленому, в повторному першому читанні за основу, проекті закону  № 6049-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні». Повідомляє кореспондент LANDLORD. За відповідне рішення проголосувало 251 народних депутата.

Автори законопроекту кажуть, що у процесі паювання земель колективних сільськогосподарських підприємств земельні масиви, які перебували у колективній власності, були розділені на земельні ділянки середньою площею 4 га, кожна з яких була передана у приватну власність членам таких підприємств. Згодом це створило, так звану «шахматку» – порушення цілісності масивів с/г земель.

«Це створює суттєві незручності у проході сільськогосподарської техніки для використання інших ділянок масиву, у тому числі суттєво ускладнює зрошення земель, які потребують цього», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Вирішення питання оптимізації землекористування в межах масиву, запобігання рейдерству, усунення «шахматки» та сприяння розвитку зрошення пропонується наступним шляхом:

  • надати право землекористувачу, який використовує значну частину земель масиву, на одержання в оренду земель під польовими дорогами (із встановленням обов’язку встановлення земельних сервітутів для доступу до інших земельних ділянок масиву;
  • надати орендарям земельних ділянок, розташованих у масиві, право надавати їх у суборенду орендарю іншої земельної ділянки у тому ж масиві, без погодження з орендодавцем, залишаючись відповідальним за виконання договору оренди.
  • надати право землекористувачу, який використовує істотну частину земель масиву (75% від загальної площі) на одержання в оренду (суборенду) інших земель масиву із наданням їх власникам (орендарям) інших рівноцінних земельних ділянок у тому ж масиві,
  • надати можливості фізичним та юридичним особам використовувати земельні ділянками під лісосмугами та іншими захисними насадженнями на праві оренди, право на яке буде набуватись без проведення земельних торгів.
Новини за темою:  Турецькі кавуни на українських прилавках: чи варто їх купувати та які ціни очікують у сезоні

Читайте також