Новини    03 лютого 2023 12:04

Окупанти скуповують українське зерно за цінами, удвічі меншими за ринкові


На тимчасово окупованих територіях України росіяни за безцінь скуповують українське зерно.

Про це пише Kurkul.com.

Так, ДУП “Державний зерновий оператор” оприлюднив офіційні ціни на приймання зернових, олійних та бобових культур на тимчасово окупованих територіях України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ціни на основні культури у період від 31.01.2023 до 06.02.2023:

  • пшениця 2 клас — 12 925 руб. без ПДВ (3 877 грн/т);
  • ячмінь 1-2 клас — 6 250 руб. без ПДВ (1 875 грн/т);
  • кукурудза 1-2 клас — 7 550 руб. без ПДВ (2 265 грн/т);
  • соняшник — 18 000 руб. без ПДВ (5 400 грн/т);
  • соя — 15 500 руб. без ПДВ (4 650 грн/т).

Читайте також: У окупантів не вистачає вагонів, аби вивезти з Криму вкрадене в Україні зерно

Для порівняння, згідно з даними Zernotorg.ua, станом на 1 лютого вартість зернових в портах складає:

  • пшениця 2 класу — 6 800 грн/т;
  • ячмінь — 5 400 грн/т;
  • кукурудза — 6 500 грн/т.

Нагадаємо, на тимчасово окупованій Луганщині росіяни вивезли зі “Старобільського елеватора” компанії “НІБУЛОН” майже 900 тис. т зерна, — пшеницю та соняшник врожаю минулого року.

Російські окупанти під час новорічних свят обстріляли прибережну частину Херсона й акваторію Дніпра, через що масово загинула риба, а саме товстолоби. Орієнтовні збитки становлять понад 390 мільйонів гривень.

Окупаційна “адміністрація” у Запорізькій області відзвітувала про “реалізацію” 300 тисяч тонн зернових, олійних та зернобобових культур у 2022 році.

Російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці. Окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.

У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.

Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняка загинуло без можливості їх утилізувати.

Російські війська відібрали‎ одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “‎Мелітопольське”‎ Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...