Новини    05 січня 2023 10:10

На Запоріжжі від початку війни окупанти вкрали 300 тисяч тонн зерна


Окупаційна “адміністрація” у Запорізькій області відзвітувала про “реалізацію” 300 тисяч тонн зернових, олійних та зернобобових культур у 2022 році.

Про це повідомляє Центр національного опору.

Зокрема, гауляйтери заявили, що для приймання сільськогосподарської продукції у регіоні створили десять філій ДП “государствєнний зєрновой оператор”, яке перепродало вкрадене зерно.

“Насправді ж “державне зернове підприємство” це звичайна прокладка”, – зазначають в ЦНС.

Саме цьому “підприємству” за безцінь мали віддавати зерно фермери на тимчасово окупованих територіях, в іншому випадку зерно “націоналізовували”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Далі ця прокладка вже передавала зерно дотичним до окупантів структурам й ті перепродавали його за ринковими цінами”, – пояснили в ЦНС.

Таким чином, загарбники вкрали українське зерно, а весь прибуток забрали собі гауляйтери та ставленики Росії в регіоні.

Нагадаємо, на тимчасово окупованій Луганщині росіяни вивезли зі “Старобільського елеватора” компанії “НІБУЛОН” майже 900 тис. т зерна, — пшеницю та соняшник врожаю минулого року.

Російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці. Окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.

У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.

Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняка загинуло без можливості їх утилізувати.

Російські війська відібрали‎ одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “‎Мелітопольське”‎ Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...