Новини    29 листопада 2022 16:34

Росіяни вкрали пшеницю і соняшник з елеватора “НІБУЛОН” на Луганщині

Росіяни вкрали понад 600 т пшениці та 275 т соняшника

На тимчасово окупованій Луганщині росіяни вивезли зі “Старобільського елеватора” компанії “НІБУЛОН” майже 900 тис. т зерна, — пшеницю та соняшник врожаю минулого року. Про це повідомив Центр національного спротиву Сил спеціальних операцій Збройних сил України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Зокрема було вкрадено понад 600 т пшениці та 275 т соняшника. Все воно було помічене окупантами як “безгосподарне майно” й передано до “аграрного фонду лнр”. Тобто, по факту росіяни просто вкрали зерно у власників, адже ті не співпрацювали з ними”, — йдеться в повідомленні.

У Центрі наголосили, що всі подібні злочини фіксуються місцевим підпіллям й передаються до правоохоронних органів. Ніхто з тих, хто скоїв злочин не уникне покарання передбаченого КК України.

Нагадаємо, близько мільйона тонн українського зерна можна вважати втраченим. За підрахунками експертів, саме стільки продовольства вкрали російські окупанти з українських елеваторів.
За підрахунками Associated Press Росія від початку війни вивезла з України зерна не менш як на $530 мільйонів. Транспортуванням краденого зерна займаються структури російського мільярдера Віктора Рашнікова та державної “Обʼєдіньонной судостроітєльной корпорації”. Остання потрапила під санкції США.

Експорт українського зерна почав сповільнюватися, попри продовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів з українських портів.

Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...