Новини    25 листопада 2022 19:25

Після відновлення програм підтримки аграріїв у ДАР було подано заявок майже на 100 мільонів гривень


Після відновлення приймання заявок у ДАР 23 листопада, упродовж однієї доби на програму підтримки малих агровиробників було подано майже 3000 заявок на суму близько 100 мільйонів гривень.

Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики і продовольства України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Попри нинішні умови, нам вдалося забезпечити стабільне функціонування Державного аграрного реєстру, що дозволило ще майже трьом тисячам малих виробників подати заявки на підтримку. Це свідчить про те, наскільки великою наразі є потреба у підтримці агросектору”, – зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

У такий спосіб, станом на 24 листопада увесь обсяг додаткових коштів, виділених урядом для продовження програми, був зарезервований. Відтак приймання заявок на підтримку в ДАР було призупинено.

Мінагрополітики разом із міжнародними донорами продовжують шукати можливостей додаткової підтримки аграріїв та розширення доступних програм в Державному аграрному реєстрі.

Як відомо, за умовами програми, безповоротну допомогу можуть отримати малі агровиробники, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів. Перші можуть отримати – 3100 грн на один гектар оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення, але не більше 372 тис. гривень. Другі – 5300 грн на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, але не більше 530 тис. гривень.

Дія програми поширюється на всі регіони України, крім територій, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення бойових дій, або які перебувають у тимчасовій окупації чи оточенні (цей перелік  затверджує Мінреінтеграції).

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України перерозподілив видатки, передбачені в межах бюджету на Міністерство аграрної політики та продовольства на 2022 рік. Уряд продовжив до 30 листопада реєстрацію заяв аграріїв у Державний аграрний реєстр на отримання державної допомоги. Загальний обсяг підтримки с/г виробників збільшено на 100 млн грн.

У бюджеті 2023 для аграріїв закладено 1,35 млрд грн для закладки садів та 20 млрд грн за програмою доступних кредитів “5-7-9%”. Іншого фінансування державної підтримки аграріїв у 2023 році не передбачено. Втім, як розповів міністр аграрної політики Микола Сольский, фінансування аграрного сектору можливе – але тільки за кошти міжнародних організацій.

У рамках проєкту ініціатива “Сади Перемоги” запускає грантовий конкурс для українських громад на реалізацію ідей з розвитку сільського господарства та самозабезпечення харчовими продуктами. Переможці конкурсу отримають до 250 тис. грн на втілення свого проєкту.

Кабінет міністрів запустив 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...