Новини / Логістика     25 лютого 2023 11:03

“Нібулон” переводить вантажі з морських портів на залізницю


Компанія “Нібулон” внаслідок повної блокади портів Миколаєва перепрофілювала діяльність на роботу в якості “сухого порту” із переведенням вантажів з автотранспорту на залізницю.

Повідомив заступник генерального директора “Нібулон” Михайло Різак, пише Rail.insider.

“У Миколаєві для того, щоб зберегти робочі місця, ми перепрофілювались. В грудні почали вантажити як “сухий порт”, приймати вантажі з автотранспорту і перевантажувати на залізницю”, – розповів Михайло Різак.

Він відмітив, що, за підрахунками фахівців, 1 млн т переведених вантажів з автодоріг на залізницю означає близько 1 млрд грн економії коштів дорожнього фонду. Тож така робота дозволяє вберегти автомобільні дороги у регіоні.

“На жаль в січні був переглянутий план формування поїздів з Миколаєва, ми отримали плюс 350 грн на тонну і перестали бути конкурентними із автотранспортом, який знову почав забирати ці вантажі, – зазначив представник “Нібулона”. – На нашу думку, такі рішення потрібно переглядати. Ми уже звернулися до Укрзалізниці, нас почули. Уже почали працювати в цьому напрямку для вирішення питання”.

За словами Михайла Різака, від початку широкомасштабної війни в порту Миколаєва заблоковані близько 80 одиниць флоту, а майже 1 тис. осіб ризикували лишитися без роботи. Він висловив надію на те, що миколаївські порти будуть розблоковані.

Нагадаємо, Миколаївська компанія “Нібулон” розвиватиме новий нетиповий для себе напрям діяльності – стане оператором з розмінування територій.

Читайте також: Попри війну “Нібулон” будує новий термінал на Дунаї

Нагадаємо, розмінування полів “Нібулону” за підрахунками компанії займе кілька років. А переорювання земель після війни коштуватиме до двох тисяч доларів за гектар.

Агрокомпанія “Нібулон” у період із березня до серпня скоротила експорт на 88% унаслідок втрати можливості користуватися звичайними маршрутами через Миколаївський порт.
У ТОВ СП “НІБУЛОН” призначили міжнародну консультативну раду для формування стратегії наступного етапу розвитку компанії. Команда із трьох міжнародних експертів має десятки років досвіду роботи на товарних ринках, у банківській, фінансовій сферах та у менеджменті в Україні та за кордоном.

На елеваторах ТОВ СП “НІБУЛОН” для сушіння зерна використовується виключно газ. У компанії зазначили, що на сьогодні ринкова ціна на газ на 55-65% вища ніж влітку, та на 35-45% вища ніж у жовтні минулого року.

“Нібулон” надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також