Новини

Необхідно 125 тисяч саперів, аби розмінувати деокуповані території Харківщини за рік

На Харківщині першочергова потреба в розмінуванні становить 270 тис. га, тоді як 570 тис. га — загальна потреба в розмінуванні та обстеженні. Заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов зазначив, що близько 300 тис. га — це той потенційно небезпечний навіть для обстеження масив території, який зараз є. Цифра буде збільшуватися, адже ще 72 тис. га — в окупації, повідомляє “Суспільне“.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як зауважив директор обласного департаменту цивільного захисту Іван Сокол, аби повністю очистити деокуповані території Харківщини від мін за рік, — необхідно залучити 125 тисяч саперів. Натомість людей та техніки не вистачає.

Читайте також: В Україні завершили гуманітарне розмінування землі у трьох регіонах

На даний час у нас немає ресурсів, щоб зробити навіть нетехнічне обстеження, щоб сказати, яким видом боєприпасів вона забруднена. Дуже багато трагічних випадків. Тому, що стосується фермерів, я розумію, що це гроші, незручності, пов’язані з фінансовими питаннями. Але моя думка така: краще зберегти життя та здоров’я. Найголовніше — фермерам не можна виїжджати для роботи, якщо їхнє поле не пройшло обстеження як мінімум, — пояснив Сокол.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

В ОВА розглядають варіант заборонити аграріям працювати на необстежених саперами полях Харківщини.

Нагадаємо, народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук зазначив, що Україна отримає вісім самохідних машин для розмінування сільськогосподарських земель на Херсонщині.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

На засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності за участі першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко схвалено План заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення.

У Кривому Розі створили особливий трал для розмінування полів.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку