Новини    23 квітня 2023 17:39

В Україні створили машину розмінування на основі гусеничного екскаватора

Молотки на ланцюгах машини мають силу удару від 1500 до 1700 кг. Тоді як для підриву протитанкової міни достатньо 150 кг

У Кривому Розі створили особливий трал для розмінування полів. Така машина допоможе українським рятувальникам проводити гуманітарне розмінування на полях, передає SEEDS. Систему розробили у Кривому Розі, нині машина проходить випробування. Оснащена спеціальним навісним обладнанням, яке застосовується для знешкодження мін.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Система включає основний корпус гусеничного екскаватора, обертовий ланцюговий пристрій розмінування з захисним щитом спереду машини та броньовану кабіну водія-оператора.

Читайте також: В Україні завершили гуманітарне розмінування землі у трьох регіонах

Молотки на ланцюгах мають силу удару від 1500 до 1700 кг. Для підриву протитанкової міни достатньо 150 кг. Тобто якщо міна буде закопана достатньо глибоко, то сили удару буде достатньо, щоб вона спрацювала. Також ці молотки розташовані далеко від щита, майже за 2 метри. І це забезпечує більш безпечну роботу оператора і самої установки, – зазначив розробник системи розмінування.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

Аби спроєктувати та виготовити машину розмінування криворізьким розробникам знадобилось чотири місяці. Екскаватор обладнаний камерами спостереження, що полегшують роботу оператора, який бачить навколишню ситуацію.

Зауважується, що машина розмінування  розвиває швидкість до двох кілометрів на годину. Розробка відбувалась за підтримки Ради оборони Кривого Рогу.

Розробники переконані, що машина допоможе рятувальникам проводити гуманітарне розмінування на полях та підготувати їх для майбутніх посівних кампаній, а ще уберегти осіб, які можуть підірватися на ворожих боєприпасах.

Нагадаємо, народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук зазначив, що Україна отримає вісім самохідних машин для розмінування сільськогосподарських земель на Херсонщині.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

На засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності за участі першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко схвалено План заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...