Новини    29 березня 2023 19:01

На Херсонщину спорядять вісім машин для механічного розмінування полів

Ці машини дозволяють знешкоджувати міни та снаряди не лише на поверхні, а й закопані у землю

Народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук зазначив, що Україна отримає вісім самохідних машин для розмінування сільськогосподарських земель на Херсонщині, повідомляє “Укрінформ”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Соломчук зауважив, що вже приїхали дві машини для механічного розмінування, надані Говардом Баффеттом і передані ДСНС. ДСНС уже розміновує території у Херсонській області. Ще шість машин у дорозі.

Читайте також: На Миколаївщині розпочали пріоритетне розмінування сільськогосподарських земель

Нардеп додав, що ці машини дозволяють знешкоджувати міни та снаряди не лише на поверхні, а й закопані у землю.

Так, планується, що всі вісім автомобілів будуть задіяні для розмінування сільськогосподарських земель у Херсонській області.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

Нагадаємо, 40 агропідприємств на Херсонщині почали посівну кампанію на розмінованих полях. Вони засіють 50 тис. га, ще 450 тис. га залишаються замінованими.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

На засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності за участі першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко схвалено План заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...