Новини    07 вересня 2023 17:09

На Волині відсіяли озимий ріпак

Ріпаку намолотили понад 149 тис. тонн, площа посівів становила 49,2 тис.га

На Волині сільгоспвиробники завершили збір ранніх зернових і зернобобових культур, а також ріпаку, повідомив начальник Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема, волинські аграрії намолотили більше, ніж 943 тис. тонн зерна з площі посівів – 229,2 тис. га.

Що ж стосується ріпаку, то його намолотили понад 149 тис. тонн. А площа посівів становила 49,2 тис.га.

Нині в області триває сезон копання картоплі. Очікуємо урожай близько 1,2 млн тонн.

Окрім того, нині аграрії проводять підготовку ґрунту до посіву озимих зернових. Також завершено посів озимого ріпаку. За оперативними даними, посіяно близько 50 тис. га.

Нагадаємо, аграрії всіх областей України активно сіють ріпак та розпочали сівбу озимих на зерно. Станом на початок вересня вже посіяно 699,7 тис. га озимих, з яких ріпаку – 654,9 тис. га та 44,8 тис. га зернових (пшениці — 42,5 тис. га, ячменю — 1,2 тис. га та жита — 1,1 тис. га).

Українські аграрії, ймовірно, не скорочуватимуть прогнозовані площі посівів озимої пшениці під урожай 2024 року, попри вищі витрати на логістику, спричинену російським вторгненням.

Зокрема, майже половина фермерів (45 %) не планують істотно скорочувати посівні площ озимих культур. Водночас 38% опитаних підприємців можуть збільшити посівні площі. 14% аграріїв  зазначили, що цього року не сіятимуть озимі.

Україна цьогоріч очікує до 76,7 млн тонн урожаю, що на 5% більше показника 2022 року. Поліпшення прогнозу пов’язане зі сприятливими погодними умовами.

Вінницька область одна з небагатьох, де аграрії активно працюють і збирають більше врожаю, ніж прогнозувалось.

Цьогоріч якість пшениці за кількома важливими показниками гірша, ніж минулого року. Експортної пшениці вищих класів менше, до того ж саме вона важлива переробникам всередині країни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...