Новини / Аналітика     07 вересня 2023 18:51

На українському ринку відбулося суттєве здешевлення моркви

Наразі морква в Україні вже коштує в середньому на 40% дешевше, ніж на початку осені 2022 року

Українські фермери стурбовані ситуацією на ринку моркви: ціни опустилися до небувало низького рівня, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Нині торговельно-закупівельна діяльність на ринку моркви залишається малоактивною, тоді як фермерам необхідно продати досить великі обсяги цієї продукції середніх сортів, що не підлягає тривалому зберіганню.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Виробники змушені й далі знижувати ціни на моркву. Так, вони пропонують до продажу цей коренеплід по 7-12 грн/кг, що в середньому на 16% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Минулі кілька тижнів на ринку моркви зберігається надлишок продукції. Продажі цього коренеплоду сьогодні ведуться від випадку до випадку і виключно невеликими партіями. Крім того, покупці нерідко наполягають на зниженні цін, посилаючись на велику кількість пропозиції моркви на ринку.

Зазначимо, що наразі морква в Україні вже коштує в середньому на 40% дешевше, ніж на початку осені 2022 року. Фермери поки що не очікують поліпшення ситуації, оскільки пропозиція моркви на ринку сьогодні надлишкова, а розвантажити ринок поки що не вдається, зважаючи на невисокі темпи реалізації цієї продукції.

Нагадаємо, українські фермери змушені знижувати відпускні ціни на моркву в умовах зростання пропозиції та невисокого попиту в даному сегменті.

Активізація попиту давали змогу українським фермерам впевнено підвищувати відпускні ціни на моркву.

В уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Якщо за два роки не вивезти з країни виготовлений крохмаль, то він втратить термін придатності до реалізації та підлягатиме утилізації. Тож перед виробниками постало питання доречності виготовлення крохмалю у 2022-2023 МР.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Аграрії Дніпропетровщини зібрали майже 270 тис. тонн урожаю картоплю та овочів відкритого ґрунту (огірки, помідори, моркву, буряк та цибулю).

Раніше в Мінагрополітики відповіли, чи буде в Україні дефіцит садовини та овочів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також