Новини    01 червня 2023 15:15

На Миколаївщині “Бізнес-мережа сільських жінок” реалізує міжнародний проєкт “CASE”


На Миколаївщині громадська спілка “Бізнес-мережа сільських жінок” у співпраці з місцевою громадою та сільськогосподарським кооперативом “Оберіг-Агро” в Доманівській громаді станом на 19 травня реалізує міжнародний проєкт “CASE”. Бюджет становить близько 800 тисяч євро.

Подробиці кореспондентам Суспільного розповіла менеджер проєкту Ірина Воловик.

Ірина Воловик розповідає, в рамках проєкту кооператив “Оберіг-Агро” забезпечують чотирнадцятьма теплицями, площею 10 на 30 метрів кожна, необхідним обладнанням для цих теплиць, автономною енергетичною установкою, облаштують власну свердловину для поливу.

Також, зі слів менеджерки проєкту, жителям Доманівки й сіл громади роздали 1 100 наборів для вирощування овочів – насіння та засоби малої механізації. Важливою складовою проєкту є допомога жінкам, які живуть і працюють у сільській місцевості.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Назва проєкту — насправді вона достатньо довга. Вона звучить, як “Проєкт, який забезпечує відповідь на агресію Росії проти України, шляхом підтримки продовольчої та енергетичної безпеки сільськогосподарських громад на півдні України, особливо для сільських жінок”, — каже Ірина.

Зі слів менеджерки, фінансує проєкт британська організація OXFAM.

Перші п’ять теплиць сільськогосподарський кооператив “Оберіг-Агро” побудував у співпраці з благодійним фондом “Ласка” завдяки допомозі міжнародних проєктів, що фінансував уряд Канади, каже голова кооперативу Володимир Федоренко.

“Уже третій рік ми вирощуємо овочі закритого типу, вирощуємо виключно органічним способом, без застосування хімічних препаратів. Зараз хочу сказати, що в умовах війни більша частина наших членів кооперативу – чоловіки – майже всі зараз воюють на Донбасі”, — розповідає Володимир Федоренко.

До наявних п’яти теплиць тепер у рамках проєкту “Кейс” додасться ще 14. За словами менеджера кооперативу Володимира Цимбали, чотири з них вже облаштовують.

“Проводимо підготовку земляного ґрунту для встановлення наступних, які уже у процесі виробництва, виготовляються. Станом на травень комунікуємо по електромережі – підведення електромережі, розмітки, геодезія”, — говорить Володимир Цимбала.

Станом на 19 травня у кооперативі 18 членів, планують прийняти ще 15 людей. Надія Федорова разом із сім’єю переїхали до Доманівки влітку 2022 року з Херсонської області. За її словами, нещодавно долучалася до кооперативу, але має великий досвід виробництва продукції у теплицях.

“По-перше: для того, щоб у тебе щось було – це моя думка, як жінки, напевно, треба любити землю. Якщо ти землю любиш, то в тебе буде все”, – розповідає Надія.

Нагадаємо, у 2023 році Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти 500 тисячам українських господарств відновити сільськогосподарську діяльність.

У Мінагрополітики роз’яснили умови надання підприємцям грантів для створення та розвитку теплиць.

На 2023 рік у держбюджеті передбачили 997 млн грн на видачу грантів, коштом яких планують підтримати власників теплиць та садів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...