Фермерське господарство “Голуба Нива” має понад 10 років досвіду вирощування найпопулярніших видів форелі у повному циклі. На Львівщині це єдине господарство, що має статус племінного господарства з вирощування райдужної форелі.
Станом на 2023 рік в господарстві налічується понад 600 шт. маточного поголів’я риб. Про це повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман у Facebook.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Підприємство є постійним учасником обласних і державних програм підтримки та переможцем кількох грантових програм.
У цьому році в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства Львівської області на 2021 – 2025 роки підприємство отримало 150 тис. грн пільгового кредиту на обігові витрати. За словами Гетьман, на грантові гроші фермерське господарство планує встановити сонячні панелі.
А ще голова господарства Михайло Грабович має дуже креативну мрію – збільшити поголів’я золотої та блакитної форелі, щоб надати басейнам більше національної символіки, – зазначила Гетьман.
Довідка. Пструг райдужний або форель райдужна — вид лососевих риб роду Oncorhynchus, батьківщиною якої є західна частина Північної Америки — від півдня Аляски до каліфорнійського узбережжя. В Україну її вперше було завезено в кінці XIX ст. Із середини XX ст. пструга райдужного систематично розводять.
Нагадаємо, рибні запаси гірських річок Буковини – Прута та Черемоша, поповнилися 74,6 тис. мальків струмкової форелі.
На березі Тилігульського лиману розташувалась устрична ферма “Ойстервіль”, де вирощують молюсків і пригощають ними поціновувачів морських делікатесів.
Культура споживання равликів в Україні невпинно розвивається. Вже сьогодні маємо низку підприємств, котрі готові пропонувати незвичний делікатес.
Зауважимо, у 2022 році Україна у 2022 експортувала 609 т молюсків, що на 39,1% менше, ніж роком раніше, свідчать дані Державної митної служби.
Про перспективну акваферму повідомляє “Житомир-Онлайн”. Її хочуть збудувати за ініціативи міжнародної агенції Goodvil, за участі інвесторів Данії та житомирської ГО “Атошник”, яке й візьметься за будівництво акваферми та бізнес-складову проєкту.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!