Новини    22 вересня 2023 11:13

На Харківщині відновлюють зруйновану армією РФ ферму з розведення равликів

У липні 2022 року ворожий обстріл знищив нове обладнання, лабораторію, 1,5 т м’яса молюсків

Під Харковом у селі Калинове у липні минулого року внаслідок атаки російської армії повністю згоріла ферма равликів і цех із виробництва косметики. Через щільність обстрілів на пожежу не змогли приїхати рятувальники. У результаті вогонь знищив нове обладнання, лабораторію, 1,5 т м’яса молюсків. Через рік, власники екоферми планують її відновити, отримавши компенсацію від держави, повідомляє FREEДОМ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Петро Дрогальчук відмінно розбирається в молюсках. Чотири роки тому, разом із сім’єю, він купив у рідному селі Калинове корівник. Територію очистив, переобладнав і почав розвивати екобізнес за євростандартами, вирішив розводити равликів. Пізніше відкрив цех із репродукції та косметики з муцину. Найпопулярніші равлики — хелікс асперса мюллер і максима-максима. Відрізняються вони розмірами та смужками на панцирі.

Ми випускали креми, гелі для душу, скраби, сироватки. Дуже багато кремів для обличчя, для ліктів, для п’ят із муцином. Ми, напевно, першими в Україні стали добувати муцин і переробляти на 98% чистий порошок. Це виробляється зі слизу равликів. У нас є бельгійський і з Нідерландів сертифікат якості, — розповів він.

Ферма не витримала широкомасштабної агресії РФ — 6 липня 2022 року російські війська з “Градів” обстріляли село. Один зі снарядів влучив в основний цех. За кілька годин згоріло все.

Вигоріло все нове обладнання, щойно купили. Ось кілька тонн равликових панцирів згоріло, — додав Дрогальчук.

Завдані збитки обчислюються мільйонами гривень. Від сімейного бізнесу залишилося лише кілька фотографій і баночок косметики.

Равликова ферма в Калиновому не єдине зруйноване підприємство. Унаслідок обстрілів російською армією знищено 80% житлових будинків та інфраструктури. Тепер тут немає школи, дитячого садка, також згоріло підприємство з перероблювання соняшнику. З 800 жителів Калинового до повномасштабного вторгнення під час активних бойових дій у Харківській області тут залишалося лише 40 осіб.

Після контрнаступу українських військ у Калинове почали повертатися місцеві жителі. У селі відновили електро- та газопостачання. Очікується ремонт водонапірної башти та відновлення амбулаторії.

Нагадаємо, після ворожих обстрілів на філії “Зеленодольська” компанії “Нібулон” з 16 місткостей цілих залишилось лише три. Нині елеватор працює в режимі лінійного, а не річного, через підрив Каховської ГЕС.

Дві організації водокористувачів отримали по 18 мільйонів гривень кожна від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) для модернізації зрошувальних систем.

Corteva та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розпочали співпрацю для підтримки українських фермерів. Передбачається, що завдяки цій співпраці USAID і Corteva Agriscience сприятимуть досягненню спільних цілей щодо розширення доступу фермерів до сировини, фінансування та зберігання зібраного врожаю, передає пресслужба компанії.

Фермерка та власниця ТМ Plant Feed Ксенія Костенко коштом гранту від міжнародної компанії Corteva Agriscience відновила виробництво органічних добрив, яке було зруйноване навесні 2022 року під час окупації російською армією Київської області.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...