Новини    27 серпня 2023 17:08

На Київщині відновили виробництво біодобрив коштом гранту від Corteva Agriscience

У перші дні війни ферма була окупована і протягом місяця, коли район Бучі був зайнятий російською армією, загарбники розтрощили виробництво, розікрали запчастини в техніки та замінували поля й будинки

Фермерка та власниця ТМ Plant Feed Ксенія Костенко коштом гранту від міжнародної компанії Corteva Agriscience відновила виробництво органічних добрив, яке було зруйноване навесні 2022 року під час окупації російською армією Київської області, передає agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

До повномасштабної війни Костенко на двох земельних ділянках загальною площею близько 4 га щорічно вирощувала близько 80 т моркви та буряку. А також виробляла за власною запатентованою розробкою органічне добриво з використанням цеоліту з українських Карпат. У 2020 році вона виграла свій перший грант від Corteva на програмі TalentA для реалізації проєкту забезпечення питною водою села Синяк Бучанського району, де вона живе.

У перші дні війни ферма була окупована і протягом місяця, коли район Бучі був зайнятий російською армією, загарбники розтрощили виробництво, розікрали запчастини в техніки та замінували поля й будинки.

Після деокупації фермерка вирішила докласти всі зусилля для відновлення господарства та взяла участь в освітньо-грантовій програмі ТalentA-2022. Коштом виграного гранту вона змогла забезпечити відновлення виробництва добрив в обсязі не менше 8 т щотижня та дати роботу близько 7 односельцям, деякі з яких тимчасово мешкають на базі підприємства.

Нині триває четвертий сезон програми TalentA-2023, в якій бере участь 134 учасниці. Після закінчення двомісячного навчання фермерки зможуть взяти участь в конкурсі грантових проєктів, спрямованих на зростання власного бізнесу та соціальної підтримки громад.

Загальний грантовий фонд становить понад 1 млн грн і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.

Довідка: Corteva Agriscience — це публічна, глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка надає фермерам у всьому світі найповніше портфоліо в галузі, включаючи збалансований та різноманітний вибір насіння, засобів захисту сільськогосподарських культур та цифрові рішення, орієнтовані на максимізацію продуктивності для підвищення врожайності та рентабельності. Corteva Agriscience стала незалежною публічною компанією 1 червня 2019 року. Раніше компанія була сільськогосподарським підрозділом DowDuPont.

Нагадаємо, під час весняної посівної кампанії Ostchem RETAiL вдалось реалізувати 110 тисяч тонн мінеральних добрив.

У господарстві “Харківське насіння” відмовилися від застосування фосфорних і калійних добрив. Висіваючи покривні культури, за рік можна підняти рівень фосфору в ґрунті на 20-40 кг, калію – на 30-50 кг.

“Кернел” значно зменшив застосування добрив, оскільки в Україні виникли значні складнощі з логістикою імпорту.

ТОВ “Завод Кобзаренка” представив нову модель розкидача органічних добрив РОД-12 вантажопідйомністю 14 тонн.

Норвезький виробник добрив Yara побудує у Великій Британії спеціальний завод з виробництва біостимуляторів вартістю у $150 млн.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...