Новини / Інвестиції     10 травня 2023 10:13

USAID АГРО додатково виділяє понад 36 мільйонів гривень на модернізацію системи зрошення


Дві організації водокористувачів зможуть отримати по 18 мільйонів гривень кожна від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) для модернізації зрошувальних систем. Це вже друге співфінансування, яке надає міжнародний донор з метою підтримки реформи гідротехнічної меліорації в Україні.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

За умовами субгранту, отримати співфінансування на впровадження сучасних ресурсоощадних технологій та автоматизації зрошення можуть організації водокористувачів (ОВК), які на дату подання заявки офіційно зареєстровані та знаходяться на підконтрольних територіях України, де наразі не ведуться бойові дії. Територія обслуговування одного проєкту має становити не менше 200 га, а участь ОВК у фінансуванні субгранту не менше ніж 30% від загального бюджету проєкту.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Співфінансування надається для проведення робіт на наявних (облікованих) зрошуваних землях або таких, на яких проводився полив в попередні роки. На час подачі пропозиції внутрішньогосподарські чи міжгосподарські зрошувальні системи, які є чи були на цих землях, повинні перебувати на балансі комунальних або водогосподарських організацій. Субгрант не передбачає виконання робіт, пов’язаних з новим будівництвом меліоративної мережі та проведенням оцінки впливу на довкілля. Кошти, надані в рамках проєкту, не можуть бути використані для кредитного капіталу або придбання чи оренди транспортних засобів.

Співфінансування може включати наступне:

  • Модернізація насосної станції, яка буде передана у власність організації водокористувачів з державної власності;
  • Придбання/заміна дощувальної техніки і обладнання;
  • Організація інфраструктури краплинного зрошення;
  • Встановлення системи водообліку;
  • Заміна зрошувальних трубопроводів;
  • Проведення протифільтраційних заходів на відкритих каналах;
  • Придбання обладнання для обслуговування зрошувальної мережі;
  • Облаштування системи дистанційного управління поливом, моніторингу вологості ґрунту, поливу для тепличного комплексу чи сплінклерного поливу для саду.

Наведений перелік не є вичерпним і може доповнюватися або скорочуватися відповідно до потреб організації водокористувачів.

Програма USAID АГРО заохочує подання заявок від ОВК, земельні ділянки учасників яких зареєстровані в Державному земельному кадастрі, а права на них зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. У разі оренди земельних ділянок необхідно підтвердити дату завершення оренди. Інформація про учасників організації водокористувачів повинна бути внесена до Державного аграрного реєстру відповідно до вимог законодавства. Ще однією важливою умовою є відсутність заборгованості членів ОВК перед державною водогосподарською організацією за отримані послуги, пов’язані з забором води на полив за минулі роки.

Детальніше про умови субгранту за посиланням http://surl.li/gwtnw

Нагадаємо, що це вже другий субгрант, який надає Програма USAID АГРО для гідротехнічної модернізації агровиробництва. Попереднє співфінансування на загальну суму понад 36 мільйонів гривень отримали дві організації водокористувачів з Одеської та Черкаської областей. Окрім фінансової підтримки від донора, організації водокористувачів можуть отримати і консультаційну допомогу. Зокрема з цією метою днями Програма USAID АГРО презентувала посібник з питань утворення та діяльності організацій водокористувачів. Його можна завантажити за посиланням – http://surl.li/gwtor

Нагадаємо, програма USAID АГРО оголошує конкурс на співфінансування проєктів підтримки та зміцнення стійкості українських мікро, малих та середніх виробників картоплі для забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Так, програма надасть співфінансування для 5-7 проєктів із загальним бюджетом до 26 млн грн (з розрахунку від 3,5 до 7,5 млн грн на проєкт).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також