Новини    16 листопада 2023 14:49

На енергооб’єктах планують завершити будівництво захисних споруд до кінця 2024 року


До 1 грудня 2024 року планують завершити роботи зі спорудження захисних споруд на енергетичних об’єктах. Роботи щодо цього були розпочаті на початку цього року й вже є результати.

“Агентство відновлення продовжує активно будувати захисні споруди на енергетичних об’єктах, і за більшістю з них роботи мають бути виконані до 1 грудня, ще за низкою об’єктів – до середини лютого”, — сказав повідомив голова Держслужби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”..

Створюється захист від атак і дронів на енергетичних об’єктах. Роботи координує Держспецзв’язку спільно з “Укренерго”, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерством енергетики, Генштабом, Агентством відновлення та приватними компаніями.

Ще проводять розробку проєктів стосовно перенесення елементів критичної інфраструктури під землю між Держспецзв’язку спільно з Генштабом та Агентством відновлення. Вже було створено чіткі методичні рекомендації щодо вибору матеріалів і конструкцій.

“Об’єкти готові до захисту. Однак наявної кількості засобів протиповітряної оборони зараз недостатньо, щоб захистити всі об’єкти, які цього потребують. Щодня президент і уряд працюють над збільшенням кількості засобів ППО”, — зазначив Щиголь. “Наш агресивний сусід має багато ракет. І якщо він буде їх масово запускати, не можна виключати влучень. Можливо, на 2-3 чи 5 годин, а може, й більше, якийсь регіон буде без електроенергії. Маємо бути готові до всього і розуміти, що доти, доки триває війна, у країні немає жодного абсолютно безпечного місця”.

Нагадаємо, Україна пригрозила Росії атаками на її нафтогазову галузь як на основний двигун економіки, якщо РФ почне знову систематично обстрілювати нашу енергетичну систему. Як заявив міністр енергетики Герман Галущенко, “це було б справедливо”.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...