Новини    13 листопада 2023 12:58

“Поставимо навколішки нафтогаз РФ”: в Україні заявили, якою буде відповідь на атаки енергетичної системи росіянами


Україна пригрозила Росії атаками на її нафтогазову галузь як на основний двигун економіки, якщо РФ почне знову систематично обстрілювати нашу енергетичну систему. Як заявив міністр енергетики Герман Галущенко, “це було б справедливо”.

“На напад (Росії. – Ред.) ми відповіли б тим самим підходом, атакувавши їхню енергетичну інфраструктуру”, – сказав міністр в  інтерв’ю Politico.

За його словами, інші виробники нафти можуть компенсувати прибрані з ринку обсяги РФ. Тому, як він вважає, зниження експортних можливостей Росії не призведе до стрибка світових цін на нафту і газ.

“Атаки на інфраструктуру не будуть настільки критичні для (світових – Ред) цін, особливо коли йдеться про газ і нафту… Це паливо можна купити не тільки в Росії. Я впевнений, що світ впорається”, – сказав Галущенко.

Під час візиту у Вашингтон для переговорів з адміністрацією США міністр наполягав на введенні санкцій проти атомної галузі РФ, включно з державним Росатомом, аби змусити росіян залишити Запорізьку АЕС.

Нагадаємо, 22 жовтня російські військові вперше з 24 серпня завдали удару по теплоелектростанції ДТЕК. Внаслідок атаки обладнання зазнало серйозних пошкоджень.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...