Новини    28 березня 2024 19:54

Мінагро можуть об’єднати з МЕРТ: деталі

Об'єднання готується в межах загальної реформи Кабінету міністрів України

У межах реформи Кабміну Міністерство аграрної політики і продовольства планують об’єднати з Міністерством економіки України, повідомляє AgroPolit, посилаючись на власні джерела.

Співрозмовник видання підтвердив таке об’єднання, зазначивши, що наразі для відповідного рішення немає голосів для голосування у парламенті. За даними джерела, функції Мінагро планують передати МЕРТУ.

Об’єднання готується в межах загальної реформи Кабінету міністрів України. Співрозмовник додав, що наразі складно сказати, як швидко відбудуться переформатування.

Раніше про можливе об’єднання міністерств повідомляло видання lb.ua. Президент України Володимир Зеленський, своєю чергою зазначав, що реформа Кабміну необхідна, оскільки країна знаходиться в умовах повномасштабної війни і потребує додаткових фінансів.

Слід зазначити, що у 2019 році Мінагрополітики вже було ліквідовано і його функції також передали Міністерству економіки України. У 2020 році після перемовин президента Володимира Зеленського і тодішнього прем’єр-міністра Олексія Гончарука, Мінагро вирішили поновити, щоб розвантажити МЕРТ, якому аграрні функції виявилися непритаманні.

Команда прем’єра Дениса Шмигаля може суттєво змінитись вже протягом весни, — якщо президент вирішить, що потрібно зекономити державні гроші. Наразі йдеться про розформування щонайменше 5 міністерств із 19 наявних.

Про це виданню NV розповіли джерела в Офісі президента (ОП), а також у парламентській фракції партії Слуга народу (СН).

Хоча, за інформацією редакції, жодних робочих груп із цього приводу в уряді ще не збирали.

Частина функцій скорочених міністерств перейде, за даними NV, під управління офісу прем’єра, — у так званий Центр уряду.

А ось змінювати самого Шмигаля, попри чутки, президент поки що не планує.

У межах реформи уряду планується скоротити кількість Міністерств на третину, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції, передає ЕП.

Ведемо роботу щодо зміни формату уряду. Зокрема, скорочення кількості міністерств. Хочемо скоротити кількість міністерств на третину, скоротити кількість державних службовців, — зазначив глава Кабміну.

Шмигаль заявив, що влада також працює над створенням сильного Центру уряду, де зосередять допоміжні, адміністративні функції.

Міністерства повинні мати невелику кількість дуже хороших спеціалістів, які формуватимуть державну політику, а Центр уряду надаватиме юридичну підтримку в кадровій, бухгалтерсько-фінансовій сфері, – пояснив він.

Також Центр уряду буде швидко готувати документи для того чи іншого міністерства.

Новини за темою:  Бізнес просить відтермінувати єврорегламенти REACH та CLP: чому компанії не готові до нових вимог

Зауважимо, шість держкомпаній мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів госпдіяльності у 2023 році.

Відповідне розпорядження уряд затвердив 27 лютого, передає пресслужба Мінекономіки.

Відповідне розпорядження щодо тих товариств, де Кабмін є органом управління, Уряд затвердив 27 лютого.

Рішення стосується компаній: АТ “НАК “Нафтогаз України”, АТ “Українська залізниця”, а також — ПрАт “Укргідроенерго”, АТ “Українські енергетичні машини”, ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС”, АТ “Українська оборонна промисловість”.

Уряд, як акціонер, ухвалив рішення спрямувати у держбюджет частину дивідендів компаній, для яких він є органом управління. Це обумовлено необхідністю поповнення державного бюджету в умовах повномасштабної війни для фінансування видатків держави, — зазначив заступник міністра економіки Олексій Соболев.

Передбачається, що це дозволить забезпечити надходження до державного бюджету у лютому на 3 млрд грн.

5 лютого 2024 року Кабінет Міністрів встановив для держпідприємств базовий норматив виплати дивідендів за 2023 рік на рівні 80%. Держпідприємства можуть прийняти рішення про виплату вищих дивідендів.

Кабмін також встановив індивідуальні ставки виплати дивідендів для низки держпідприємств. Так, ставка для УЗ – 50%.

Зауважимо, у січні 2024 року держава виділила на фінансування соціальних видатків майже 37 мільярдів гривень. Переважну частину коштів спрямували на пенсії, повідомив глава Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Цілі, на які виділили кошти:

  • забезпечення виплати пенсій, ндбавок та підвищень до пенсій, покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду – 20,9 млрд грн;
  • соціальний захист громадян, зокрема тих, які потрапили у складні життєві обставини – 8,5 млрд грн. (Їх отримали 2,5 млн ВПО, близько 470 тис осіб з інвалідністю з дитинства, дітей з інвалідністю);
  • підтримка малозабезпечених сімей (155 тисяч) – 1 млрд грн;
  • надання пільг і житлових субсидій громадянам (3,2 млн домогосподарств) – 4,7 млрд грн;
  • соціальний захист дітей та сім’ї – 1,8 млрд грн;
  • соціальний захист осіб з інвалідністю – 0,02 млрд грн.
Новини за темою:  Миколаївщина увійшла до п'ятірки лідерів за кількістю проєктів у системі DREAM

Гетманцев заявив, що у січні всі проплати проведено у повному обсязі, їх фінансування здійснено у встановлені законодавством строки. Проти січня минулого року соціальні видатки не лише не зменшились, а й навіть трохи зросли на 0,2 млрд грн.

Станом на другу половину лютого ситуація залишається контрольованою. Протягом перших двох тижнів місяця профінансовано 31,1 млрд грн пенсій (точно за графіком), понад 4,6 млрд грн субсидій та пільг зі сплати ЖКП, більш як 1,8 млрд грн страхових виплат.

Нагадаємо, “Сімейні молочні ферми” отримали майже мільйон гривень за програмою єРобота. Перші гранти  за програмою “єРобота” отримали і садівники. Вже почали надходити кошти на рахунки фермерських господарств з Чернівецької та Київської областей.

У 2024 році передбачається збільшення кількості грантових програм порівняно з попереднім роком, відчиняючи безліч нових перспектив для агробізнесу в Україні. Отримання грантів стане важливим ресурсом та фінансовою підтримкою для підприємств, що дозволить їм реалізувати інноваційні ідеї та розширити свої можливості.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок другого циклу грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки ЄС.

Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни.

ГС “Бізнес Мережа Сільських Жінок” пропонує стати учасницями унікальної програми, спрямованої на підтримку підприємництва сільських жінок.

Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни. Ініціатива впроваджується в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA, яка ініційована та фінансується Corteva і підтримується Міністерством третій рік поспіль.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...