Новини / Садівництво     15 серпня 2019 10:27

Маржинальність яблучного бізнесу найвища в АПК – Андрій Ярмак

Попри те що у світі спостерігається перевиробництво яблука, українським аграріям варто інвестувати в цей напрямок, який належить до найбільш маржинальних в агросекторі. При цьому експерти радять садівникам відходити від вирощування дешевого яблука, акцентуючи увагу на перспективних сортах.

Про це повідомляє EastFruit.

Свої поради українським агровиробникам дав економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак під час виступу на міжнародній конференції «Яблучний бізнес України-2019».

 «Я не знаю іншої галузі з такою високою маржинальністю в АПК», – заявив Андрій Ярмак про яблучний бізнес.

Щодо глобального перевиробництва яблука експерт відзначив, що воно існує тільки в категорії «неякісного або звичайного яблука». Саме в цьому сегменті спостерігається потужна цінова конкуренція.

Водночас якісна продукція завжди користується підвищеним попитом, і можливості реалізації зростають, якщо інвестувати не тільки у виробництво, а й у маркетинг.

Читайте: Фермер з Одещини заробляє на цукровій кукурудзі $5 тис. з 1 га

За словами Андрія Ярмака, українські садівники мають поступово відмовлятися від вирощування дешевих сортів яблука і переходити на перспективні сорти, які користуються попитом на зовнішніх ринках. Неякісне яблуко не можна транспортувати на далекі відстані, тому така продукція не дає можливості виробникам заробляти більше.

«Замінити 100 га Айдаред на 10 га перспективного сорту зараз вигідніше, ніж намагатися штовхати умовний Айдаред», – відзначив економіст ФАО.

Landlord раніше повідомляв про те, що саджанці плодових дерев скороплідних, високоврожайних сортів для закладення інтенсивних садів вирощують у господарстві «Підгур’ївське» в Миколаївській області. Цей садивний матеріал дає можливість отримувати 50–60 т яблук з гектара щорічно, без періодичності.

Читайте також