Новини / Тваринництво     17 листопада 2019 14:02

Корівник із садом: німецька компанія знайшла спосіб збільшити надої

У муніципалітеті  Кляйнкарсдорф компанія Dresdner Vorgebirgs Agrar AG будує перший у Німеччині корівник із садом для молочної ферми, інвестуючи в проєкт 6 млн євро. Втіливши цю ідею, підприємство розраховує збільшити надої, подовжити тривалість життя корів і примножити їх приплід.

Про це повідомляє Agrarheute.

Сад для корів: стайня майбутнього?

Більше зелені, більше світла і повітря, більше технологій – і в кінцевому підсумку більше молока: ось що обіцяє концепція «Корівник із садом». Перший у світі корівник із садом був побудований виробником органічного молока Chris Bomers у 2015 році у Гроенло, Нідерланди.

Читайте: 10 тис. літрів надоїв на рік: унікальна молочна ферма на Волині ФОТО

І ось тепер подібний сад з’явиться в Німеччині: Dresdner Vorgebirgs Agrar AG, компанія, яка обробляє 2870 га і активно працює в галузі тваринництва, інвестує в нову споруду 6 млн євро.

«Корови, які почуваються добре, здоровіші і живуть довше», – каже генеральний директор AG Люц Мюллер.

Компанія AG, що тримає 730 корів саксонської породи, уже давно шукає нових форм для вирощування і утримання поголів’я. Будівництво корівника-саду розпочнеться наступної весни, а наступної осені планується запустити його в дію.

Сад для корів: більше місця в стайні

Новий корівник буде збудовано на території AG на околиці Кляйнкарсдорфа. Будівля складатиметься з двох частин: саду та звичайної ділянки.

«Наші корови матимуть від 8 до 20 кв. м площі на одну тварину, – говорить керівник компанії. – Майже вдвічі більше місця, ніж у звичайному корівнику».

«Ми переносимо пасовище до стайні»

На садовій ділянці сараю заплановані дерева та кущі, які створюють умови саду. Там корови можуть вільно пересуватися.

«Ми практично переносимо пасовище до стайні», – говорить Лутц Мюллер.

Підлога в садовій зоні буде так само м’яка, як і в саду на відкритому ґрунті. Її виготовлять із запатентованого пластику, котрий дозволяє сечі швидко просочуватися і потрапляти в спеціальний збірник. Це приводить до зменшення викидів аміаку.

Керівники Dresdner Vorgebirgs AG AG Лутц Мюллер та Інгольф Шульце обговорюють план будівництва.

Більше молока і більша плодовитість

Про доїння корів піклуватиметься робот, причому корови зможуть підходити до доїльного робота, коли завгодно.

«Це позбавляє корів від стресу, який виникає в традиційних корівниках під час очікування доїння і може негативно впливати на виробництво молока, – говорить Дженні Шульц, менеджер з виробництва компанії. – Корови, яких можна доїти, коли вони того хочуть, дають більше молока, оскільки вони відчувають менше стресу».

Цей принцип доїння також знижує ризик маститу. Крім того, утримувані в таких умовах тварини повинні жити довше і народжувати більше телят.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Ізраїлі обливають корів водою, щоб отримати більше молока.

Читайте також

Матеріали по темі