Новини / Технології     25 липня 2019 16:55

У Ізраїлі обливають корів водою, щоб отримати більше молока

Рівень надоїв молока від однієї корови у Ізраїлі найвищий у світі - 12,5 тонн на рік. Холодний душ поліпшує самопочуття корів, апетит, і в результаті – більше молока.

Про успіхи ізраїльських тваринників пише АgroDay. Свого часу в Ізраїлі добилися підвищення надоїв до 10 тонн на рік від однієї корови, завдяки технологіям контролю над станом і поведінкою тварин. Однак вони вирішили поліпшити результат –  коровам влаштовують охолоджуючий душ, а після цього вмикають вентиляцію для обсихання худоби. Це дозволило збільшити надої на 2,5 тонни на рік, довівши їх до 12,5 тонн.

Для порівняння: у Німеччині показник надоїв від однієї корови становить близько 8,5-9 тонн на рік, у США – близько 10 тонн на рік, у ЄС отримали 6,9 тонн, у Китаї – 2 тонни, у РФ – 3,6 тонни, а в Україні – близько 4,6-5,4 тонни на рік.

Технологічна ферма

Звісно, не лише обливання водою дає такий результат (але така новація цілком зрозуміла у спекотному кліматі). Головний принцип – раціональність ферм. Є спеціальні програми, які аналізують параметри надою, складають оптимальний раціон годування і контролюють здоров’я тварин. Генетики займаються поліпшенням голштинської ізраїльської породи корів, яка відрізняється продуктивністю, довголіттям, стійкістю і плодовитістю. При цьому інформація про кожну тварину збирається і систематизується у вигляді племінної книги.

У країні організовані ветеринарні послуги високого рівня, які можуть дозволити собі навіть невеликі фермери.

Через брак земель у країні діє система годування без пасовищ. Це кормові центри, кожен з яких обслуговує фермерів у радіусі 100-150 кілометрів, щодня доставляючи необхідну кількість кормів.

Читайте:  Кейс: Гауда, Камамбер та Брі – норвезький фермер з 12 коровами щороку виробляє 20 тонн високоякісного сиру

«Ферми майбутнього» нашпиговані датчиками, чіпами, системами управління і відеоспостереження, які дають максимально повну картину того, що відбувається на фермі. Ця інформація допомагає в профілактиці хвороб, дозволяє оперативно скоригувати харчування тварин.

Система відпрацьована до дрібниць: ветеринар може через SMS-повідомлення дізнатися про проблему конкретної корови або про падіння її надоїв. І навіть дійти висновку, що група корів знаходиться в стресі через нічний гавкіт собаки.

Як писав раніше Landlord, у Британії розробили мобільний додаток, який дозволяє фермерам знаходити коровам пару для розмноження.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також