Новини / Техніка     29 вересня 2023 14:22

Компанія Frendt LLC представила надлегку систему для дистанційного пошуку мін (відео)


Українська компанія Frendt LLC представила надлегку систему для дистанційного пошуку мін, яка обладнана шинами наднизького тиску, тому не підривається при наїзді на вибухонебезпечні предмети. Перша презентація відбулася на Днях поля AGROВінниця2023.

Про це повідомляє Traktorist.ua.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“На машину можна встановити будь-які детектори, чи то метало- чи радари. Система дистанційно передає дані в офіс, прив’язуючи до GPS-координат і ми маємо карту небезпечних предметів, яку використовують сапери, і їм набагато простіше підходити до кожної ділянки й проводити розмінування”, — засновник компанії Frendt Віталій Шуберанський.

Читайте також: Держава сертифікуватиме приватні компанії з розмінування після війни – Клименко

Шуберанський зауважив, що середня продуктивність людини під час розмінування — 25 м кв. на день, дистанційна машина може виконувати пошук вибухонебезпечних предметів на 10 тис. м кв. за 1 год.

Нагадаємо, серед ключових завдань для країни під час війни та упродовж доволі тривалого часу після її завершення будуть розмінування й повернення у використання потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами земель. За 10 років потрібно повернути у використання 80% таких земель.

Читайте також: Український виробник сільгосптехніки Egritech виготовлятиме комбайни для розмінування полів

В Україні для того, щоб розмінувати 1 га землі сільськогосподарського призначення потрібно витратити до 1 500 дол.

Мінекономіки прозвітувало про те, що в Україні розмінували понад сто тисяч гектарів полів. Наразі з 470 тис. га земель сільгосппризначення, визначених для пріоритетного очищення, понад 100 тис. га вже готові до здійснення на них господарської діяльності.

Україна працює над створенням ефективної організаційної структури з розмінування та залучить до координаційної платформи міжнародних партнерів.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Кабінет Міністрів України підтримав рішення про відкриття спеціального рахунку Міністерства економіки на потреби гуманітарного розмінування.

Наразі в Україні розробляється механізм компенсації аграріям і стратегічним підприємствам витрат на розмінування. Для цього створюється прозорий ринок послуг з розмінування, який діятиме в системі електронних торгів Prozorro.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також