Новини    26 вересня 2023 10:16

Держава компенсовуватиме аграріям витрати на розмінування – Шмигаль


Наразі в Україні розробляється механізм компенсації аграріям і стратегічним підприємствам витрат на розмінування. Для цього створюється прозорий ринок послуг з розмінування, який діятиме в системі електронних торгів Prozorro.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише Економічна правда.

“Якщо аграрна чи інша компанія через Prozorro закуповує послугу розмінування, отримує цю послугу й відповідний сертифікат від офіційно ліцензованого оператора, тоді держава буде повністю або частково компенсувати витрати”, — сказав Шмигаль на засіданні уряду.

Пілотний конкурс із продажу послуг розмінування вже відбувся у Житомирській області. Держава заощадила 100 тис. грн бюджетних коштів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За словами Шмигаля, у проєкті бюджету на 2024 рік закладено 2 млрд грн на гуманітарне розмінування.

Також у середині жовтня в Хорватії планується провести Міжнародну донорську конференцію з гуманітарного розмінування України, за результатами якої очікується залучення додаткових фінансових ресурсів від донорів на цей напрям.

Нагадаємо, серед ключових завдань для країни під час війни та упродовж доволі тривалого часу після її завершення будуть розмінування й повернення у використання потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами земель. За 10 років потрібно повернути у використання 80% таких земель.

Читайте також: Український виробник сільгосптехніки Egritech виготовлятиме комбайни для розмінування полів

В Україні для того, щоб розмінувати 1 га землі сільськогосподарського призначення потрібно витратити до 1 500 дол.

Мінекономіки прозвітувало про те, що в Україні розмінували понад сто тисяч гектарів полів. Наразі з 470 тис. га земель сільгосппризначення, визначених для пріоритетного очищення, понад 100 тис. га вже готові до здійснення на них господарської діяльності.

Україна працює над створенням ефективної організаційної структури з розмінування та залучить до координаційної платформи міжнародних партнерів.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Кабінет Міністрів України підтримав рішення про відкриття спеціального рахунку Міністерства економіки на потреби гуманітарного розмінування.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...