Держава буде сертифікувати приватні компанії для розмінування території.
Про це під час “Demine Urraine Forum” поінформував міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
Він нагадав, що наразі величезна частина території України є замінованою, і точний масштаб цього нині невідомий. Тому обговорюється можливість залучення до розмінування міжнародних партнерів, а також створення для цієї роботи приватних операторів.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Я думаю, що таких операторів у нас буде 30-50 по державі після деокупації території. Одні оператори будуть займатися акваторіями Чорного і Азовського морів, інші займатимуться сільгоспугіддями… Тому роботи вистачить на всіх — міжнародних партнерів і нас”, – сказав міністр.
Основною метою є розмінування України протягом десяти років, додав він.
Клименко наголосив, що розмінування територій розглядається іще як можливість створити в додаткові робочі місця.
“У державних і міжнародних операторів наші люди отримають додаткові робочі місця”, – зазначив він.
Наразі бойовим і оперативним розмінуванням займаються 210 екіпажів, які використовують 350 одиниць техніки. При цьому потреба у такому розмінуванні є у два рази більшою.
Нагадаємо, серед ключових завдань для країни під час війни та упродовж доволі тривалого часу після її завершення будуть розмінування й повернення у використання потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами земель. За 10 років потрібно повернути у використання 80% таких земель.
Читайте також: Український виробник сільгосптехніки Egritech виготовлятиме комбайни для розмінування полів
В Україні для того, щоб розмінувати 1 га землі сільськогосподарського призначення потрібно витратити до 1 500 дол.
Мінекономіки прозвітувало про те, що в Україні розмінували понад сто тисяч гектарів полів. Наразі з 470 тис. га земель сільгосппризначення, визначених для пріоритетного очищення, понад 100 тис. га вже готові до здійснення на них господарської діяльності.
Україна працює над створенням ефективної організаційної структури з розмінування та залучить до координаційної платформи міжнародних партнерів.
Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.
Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.
Кабінет Міністрів України підтримав рішення про відкриття спеціального рахунку Міністерства економіки на потреби гуманітарного розмінування.
Наразі в Україні розробляється механізм компенсації аграріям і стратегічним підприємствам витрат на розмінування. Для цього створюється прозорий ринок послуг з розмінування, який діятиме в системі електронних торгів Prozorro.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!