Новини / Техніка     16 серпня 2023 11:08

Український виробник сільгосптехніки Egritech виготовлятиме комбайни для розмінування полів


Український виробник сільгосптехніки спільно з датською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів

Про це в інтервʼю Latifundist.com розповів засновник та СЕО Egritech Олег Авер’янов.

“Ми плануємо виготовляти комбайни для розмінування полів. У Лондоні під час конференції з відновлення України ми підписали меморандум з данською компанією HYDREMA про спільне виробництво цих машин. Тож будемо опановувати ще один напрямок, який допоможе нашим аграріям розміновувати поля. Вже працюємо над налагодженням такого виробництва”, — розповів Аверʼянов.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Раніше Egritech презентували піротехнічну машину важкого типу, яка має повністю броньовану кабіну та кузов і за допомогою якої рятівники можуть оперативно ліквідовувати вибухонебезпечні предмети великого калібру.

Нагадаємо, серед ключових завдань для країни під час війни та упродовж доволі тривалого часу після її завершення будуть розмінування й повернення у використання потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами земель. За 10 років потрібно повернути у використання 80% таких земель.

В Україні для того, щоб розмінувати 1 га землі сільськогосподарського призначення потрібно витратити до 1 500 дол.

Мінекономіки прозвітувало про те, що в Україні розмінували понад сто тисяч гектарів полів. Наразі з 470 тис. га земель сільгосппризначення, визначених для пріоритетного очищення, понад 100 тис. га вже готові до здійснення на них господарської діяльності.

Україна працює над створенням ефективної організаційної структури з розмінування та залучить до координаційної платформи міжнародних партнерів.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Кабінет Міністрів України підтримав рішення про відкриття спеціального рахунку Міністерства економіки на потреби гуманітарного розмінування.

Фундація американського мільярдера Говарда Баффета працює над технологією розробки дрона, який може розпізнавати, ідентифікувати та наносити на карту наземні міни.

Розробка харківських виробників – машина для підготовки ґрунту до розмінування пройшла відповідну сертифікацію. Компанія-виробник вже отримала сертифікат відповідності та декларацію про відповідність, що дозволяє налагодити її виробництво та використовувати для розмінування територій.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також