Новини / Аналітика     27 серпня 2019 09:04

Холера в Ємені: фермери масово хворіють через використання забрудненої води – ФАО

Очисних споруд у Ємені вкрай недостатньо. А оскільки в цьому регіоні завжди бракує води, у фермерів нерідко немає вибору – доводиться використовувати забруднену. Результатом стали масштабні спалахи холери, на яку захворюють переважно сільгоспвиробники.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Вирощувати овочі стало небезпечно – наголошують у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН з огляду на ситуацію в Ємені.

Хоча хвороба широко поширена в країні, за останні кілька років спалахи інфекцій досягали масштабів, які не траплялися на пам’яті живих. Причиною цього стало, головним чином, руйнування інфраструктури водопостачання через конфлікт, а також виснаження водоносних шарів.

Основна частина води в Ємені – практично 90% – йде на зрошення. А коли прісної води так мало і системи каналізації в аварійному стані, все більше й більше фермерів користуються водою сумнівної якості при виробництві овочів для власного споживання та на продаж на ринках столиці.

Читайте: Перспективу урожаю вимірювали лінійкою: агророзвідка США знизила прогноз щодо кукурудзи ФОТО

З огляду на цю проблему ФАО об’єднала зусилля з Японією для установки невеликих очисних споруд, які дають воду, придатну для зрошення. Проект ФАО і Японії покликаний врятувати тисячі сімей Ємена, життя яких напряму залежить від вирощування овочів.

На водоочисних спорудах вода проходить різні етапи очищення під силою тяжіння, а це означає, що споруди економічні та прості у використанні. Жорсткий 26-денний режим очищення складається з осадження, фільтрації та аерації з використанням сонячного світла для знищення мікробів – так, щоб вода відповідала стандартам, необхідним для землеробства. При оптимальній пропускній здатності кожна така станція може переробляти 150 кубометрів стічних вод за день.

Для підвищення ефективності водокористування проект ФАО та Японії також розгортає сучасні системи крапельного зрошення приблизно на 75 га оброблюваних земель. Така система забезпечує стійке і відповідальне використання обробленої води в сільському господарстві.

У планах ФАО – зведення нових очисних споруд у Ємені на площі, що залишилася, – 320 га. Це дозволить фермерам розширити виробництво овочів при гарантії того, що неочищена вода не буде використовуватися для зрошення полів.

Landlord раніше повідомляв про те, що до 2025 року дві третини населення відчуватимуть нестачу води: ФАО вказує 4 напрямки для подолання кризи

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також