Новини / Аналітика     26 серпня 2019 14:08

Перспективу урожаю вимірювали лінійкою: агророзвідка США знизила прогноз щодо кукурудзи

Ще ніколи у США не сіяли кукурудзу та сою так пізно, як цього року, тож ще жодного разу настільки занепокоєно і тривожно не чекали експерти результатів традиційного туру полями, в якому розвідники оцінюють перспективу врожаю. І ось, нарешті, підбито підсумки.

Своїми думками про американську кукурудзу та сою після Pro Farmer Crop Tour поділилася в linkedIn світовий оглядач сільського господарства в Thomson Reuters Карен Браун.

Цьогоічний Pro Farmer Crop Tour, в якому фахівці оцінюють стан рослин кукурудзи та сої, щоб розрахувати майбутню врожайність культур, завершився минулого тижня. Розвідники подолали тисячі кілометрів, аби пересвідчитися на власні очі, як виглядають посіви, і зробити свої прогнози, які коригують прогнози USDA.

Насамперед, кілька слів про те, що відбувається під час традиційного щорічного Pro Farmer Crop Tour.

Що таке Pro Farmer Crop Tour?

  • Понад 100 фахівців, яких називають розвідниками (це фермери, агроаналітики, представники ЗМІ та агробізнесу, а також спеціалісти Pro Farmer), організовані в команди, які рухаються країною за 20-ма заздалегідь визначеними маршрутами упродовж 4 днів з понеділка до четверга.
  • Команди розвідників подорожують у транспортних засобах, на яких чітко зображено знаки Pro Farmer Crop Tour. Крім того, кожен розвідник має одяг з логотипом Crop Tour, щоб усі учасники були легко ідентифіковані фермерами та власниками земель.

Читайте: Україна потіснила США в експорті кукурудзи до Китаю

Основна мета Pro Farmer Midwest Crop Tour – надати промисловості точну інформацію про ймовірні врожаї кукурудзи та сої на державному та регіональному рівнях протягом сезону майбутнього збору врожаю.

Маршрути Pro Farmer Crop Tour однакові щороку, вони охоплюють 7 штатів: Південна Дакота, Огайо, Небраска, Індіана, Іллінойс, Айова, Міннесота.

Методи збору даних Crop Tour чітко регламентовані й дають стійкі результати. Розвідники відбирають достатню кількість зразків, щоб надати точні дані для великого регіону.

Зокрема, щоб оцінити потенціал урожаю для соєвих бобів, експерти підраховують кількість стручків на ділянці 3×3 фути (91,5×91,5 см – прим. ред.). А прогноз щодо кукурудзи роблять, вимірюючи довжину відібраних середніх качанів. При цьому спостереження, зібрані під час туру, можуть бути настільки ж важливими, як і самі дані.

Результати туру мають великий вплив на щорічну оцінку виробництва кукурудзи та сої від Pro Farmer Newsletter, яку традиційно оприлюднюють у п’ятницю після завершення туру.

Що показав Pro Farmer Crop Tour 2019?

Рефреном цьогорічного Pro Farmer Crop Tour стала фраза: «З дороги це виглядало краще».

«Моя думка? Урожай кукурудзи занадто низький» – пише Карен Браун.

Pro Farmer прогнозує урожай кукурудзи у США у 2019 році на рівні 163,3 бушеля на акр, а урожай сої – 46,1 бушеля на акр. Наведені нижче таблиці демонструють показники за окремими штатами порівняно з прогнозом USDA, а також з підсумковими минулорічними даними.

Прогноз урожаю кукурудзи у США
(бушелі на акр)
Прогноз урожаю сої у США
(бушелі на акр)

 

Результати туру значно знизили прогноз USDA, який передбачав 169,5 бушеля на акр для кукурудзи та 48,5 бушеля на акр для сої. Найбільшою неприємною несподіванкою стала нижча за очікування перспектива урожайності кукурудзи у штаті Айова, який є найбільшим виробником кукурудзи в країні.

«Найбільше здивування – що, до біса, сталося в Айові? Прогнози туру щодо врожайності зменшилися на 3% у річному обчисленні в Айові. …Айова навіть не була посаджена так пізно порівняно зі Східним поясом!», – емоційно відзначає Карен Браун.

При цьому аналітик наголошує, що навіть поточний національний прогноз USDA щодо кукурудзи (169,5 бушеля на акр) «не є хорошим врожаєм».

«Насправді це найгірша врожайність після 2012 року – року епічної посухи», – коментує Карен Браун.

На своїй сторінці у Twitter експерт наводить фото зразків кукурудзи, взятих під час Pro Farmer Crop Tour.

Landlord раніше повідомляв про те, що несприятливі погодні умови у США призвели до значної затримки в посівній кампанії сої та кукурудзи. Багато площ через повінь довелося пересівати. Тож великі території американські фермери змогли засіяти лише в червні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також