Новини / Фінанси     04 травня 2023 19:49

Kernel інвестує $10 млн у зведення в порту “Рені” нового термінала

Для реалізації проєкту з нуля заплановано залучити близько $10 млн власних коштів

Агрохолдинг Kernel планує до кінця 2023 року побудувати новий перевантажувальний термінал “Девелопмент Рені Термінал” у морському порту “Рені”, збільшивши обсяги експорту вантажів до 600 000 тонн на рік, повідомила керівниця департаменту комунікацій, PR і GR Катерина Співакова, передає “Інтерфакс-Україна”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Термінал побудують на земельній ділянці, орендованій холдингом на 49 років. Для реалізації проєкту з нуля заплановано залучити близько $10 млн власних коштів. Розглядаються також варіанти співпраці.

Після завершення будівництва потужність одноразового зберігання зернових і гранульованого шроту в оперативних силосах нового термінала становитиме 9 600 кв. м, соняшникової олії в резервуарах – до 6 000 тонн. Проєктна потужність прийому – до 2 000 т/добу зерна і шроту, до 1 500 т/добу олії. В еквіваленті це дорівнює розвантаженню близько 100 вантажних автомобілів і 50 автоцистерн на добу. Потужність відвантаження зерна або шроту на річковий транспорт становитиме до 8 тис. т/добу, соняшникової олії – до 4 тис. т/добу. Фронт одночасного завантаження буде розрахований на два річкових судна.

За умови стабільної роботи Чорноморського зернового коридору активи на Дунаї допоможуть Kernel наростити експорт до 600 000 тонн на рік.

Довідка. Kernel до війни був найбільшим у світі виробником та експортером соняшникової олії, провідним виробником та постачальником сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт та внутрішні продажі соняшникової олії; високотехнологічне рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання та перевалки зерна на елеваторах та портових терміналах.

Нагадаємо, компанія Kernel потрапила до списку 20 найбільших за обігом компаній за підсумками 2022 року. ТОВ “Кернел-трейд” потрапило до списку найбільших українських компаній за фінансовими показниками.

“Кернел” запустив інвестиційний проєкт у партнерстві з перевізниками, на який спрямували 1 млн євро. В його межах планується розширення транспортних можливостей партнерів компанії.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у межах ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Рада директорів агропромислової групи “Кернел” заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

“Кернел” обладнав генераторами вісім елеваторів. На елеваторах встановили дизельні генератори потужністю від 120 до 1000 кВт*год. Генераторами планується забезпечити ще 11 елеваторів. Для цього очікується 13 дизельних генераторів потужністю від 80 до 500 кВт*год.

Компанія Kernel планує засіяти 98% свого земельного банку у новому сезоні. Водночас виняток становить 8 тис. га на Сумщині, які знаходяться максимально близько до кордону з країною-агресором.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також