Новини / Фінанси     12 квітня 2023 20:44

Kernel потрапив до рейтингу найприбутковіших компаній 2022 року

Експортер соняшникової олії посів 10 місце в рейтингу

Компанія Kernel потрапила до списку 20 найбільших за обігом компаній за підсумками 2022 року. ТОВ “Кернел-трейд” потрапило до списку найбільших українських компаній за фінансовими показниками, передає usm.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Експортер соняшникової олії посів 10 місце в рейтингу. Так, у 2022 році грошовий обіг компанії становив $68 млрд.

ТОВ “Кернел-трейд” — найбільший в Україні виробник та експортер соняшникової олії. Компанія експортує свою продукцію більш ніж у 80 країн світу. В Україні компанія володіє 8 олійноекстракційними заводами і 30 елеваторами. Також компанія оперує причалами №15 (довжина — 175 м), №16 (довжина — 200 м), №17 (довжина — 200 м) у Чорноморському порту. Причали дозволяють вантажити судна вантажністю до 80 тис. тонн.

Довідка: Kernel до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) і її експорту (приблизно 12%), а також був найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

Нагадаємо, “Кернел” запустив інвестиційний проєкт у партнерстві з перевізниками, на який спрямували 1 млн євро. В його межах планується розширення транспортних можливостей партнерів компанії.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у межах ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Рада директорів агропромислової групи “Кернел” заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

“Кернел” обладнав генераторами вісім елеваторів. На елеваторах встановили дизельні генератори потужністю від 120 до 1000 кВт*год. Генераторами планується забезпечити ще 11 елеваторів. Для цього очікується 13 дизельних генераторів потужністю від 80 до 500 кВт*год.

Компанія Kernel планує засіяти 98% свого земельного банку у новому сезоні. Водночас виняток становить 8 тис. га на Сумщині, які знаходяться максимально близько до кордону з країною-агресором.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також